Ozon nad Zgierzem. Starostwo ostrzega przed przekroczeniem poziomu informowania

Ozon nad Zgierzem. Starostwo ostrzega przed przekroczeniem poziomu informowania

W Zgierzu pojawiło się ostrzeżenie dotyczące ozonu w powietrzu. Starostwo Powiatowe informuje o ryzyku przekroczenia poziomu informowania, czyli 180 μg/m3, na terenie miasta 27 czerwca. Bieżące wyniki pomiarów można sprawdzać na stronie GIOŚ.

Komunikat dotyczy wyłącznie obszaru miasta Zgierza w powiecie zgierskim. To sygnał, by śledzić aktualne odczyty i kolejne informacje publikowane przez służby, bo stężenie ozonu może zmieniać się w ciągu dnia.

Pomocne są przede wszystkim oficjalne pomiary dostępne na stronie powietrze.gios.gov.pl. Dzięki nim można na bieżąco sprawdzić sytuację, zamiast opierać się na przypadkowych informacjach z sieci.

na podstawie: Powiat Zgierski.