Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Baner wydarzenia

Jak połączyć promocję zdrowego stylu życia z lekcją historii o włóknienniczej przeszłości naszego miasta? Zapytajcie organizatorów Biegu Tkaczy. Już w sobotę 13 kwietnia 2019 r. rusza III edycja tej lekkoatletycznej imprezy. Obowiązkowo w malowniczej sceneri iParku Kulturowego Miasto Tkaczy.

Impreza biegowa pokazująca tkacką historię Zgierza pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza (Facebook wydarzenia)

  • bieg główny: 5 km + biegi dzieci
  • zapisy: od 10 lutego o godz. 20:00

Pakiety na Bieg Główny i Biegi dzieci możecie odbierać w piątek (12 kwietnia 2019 r.) od godziny 14:00 do 19:00 w sklepie Trucht - Bieganie I Triathlon (Off Piotrkowska, Łódź). Dla spóźnialskich przygotowaliśmy pulę 15 pakietów do kupienia na Bieg Główny i 10 pakietów na Biegi Dzieci. Tutaj obowiązuje zasada, że kto pierwszy ten lepszy, więc warto powalczyć o pakiet już w piątek.

Biuro zawodów w sobotę (13 kwietnia 2019 r.) mieścić się będzie na terenie Parku Kulturowego Miasto Tkaczy, oczywiście w Zgierzu, przy ul. ks. Sz. Rembowskiego 1.

UWAGA! Wszystkich rodziców z dziećmi prosimy o zbiórkę punktualnie o godz. 16:45 przy biurze zawodów! Z tego miejsca mamy do przejścia ok. 500 m do miejsca startu dzieciaków - nad stawem w Parku Miejskim im. T. Kościuszki! Po biegach dzieci wrócimy w rejon biura zawodów na dekoracje i poczęstunek.

Bieg główny startuje o 20:00. Do 19:30 możecie odbierać pakiety. W rejonie biura zawodów znajdują się toalety i depozyt (będą oznaczone).

Na mecie będzie na Was czekał poczęstunek i woda. O godz. 21:00 odbędzie się dekoracja biegu głównego.

Wszystkie osoby chętne pobiec z psiakami zapraszamy na koniec stawki - prosimy, aby pieski nie plątały się biegaczom pod nogami. Dla psiaków na drugim kilometrze oraz mecie będą czekały miski z wodą. Dodatkowo pieski dostaną małą niespodziankę po ukończeniu zawodów.

Źródło: Facebook biegu

***

W dniu 13 kwietnia br. mogą pojawić się drobne utrudnienia na trasie przejazdu autobusów w godz. 20:00-21:00 na odcinku ul. 1 Maja/Piłsudskiego w kierunku Placu Kilińskiego. Za utrudnienia przepraszamy.

Źródło: Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu (MUK)

Do pobrania: 
Trasa biegu (jpg) (143.06KB)
Harmonogram biegu (png) (529.96KB)