Blisko 1 500 zawodników wzięło udział w 11 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku „Trzeci wiek na start”. Do rywalizacji stanęło 61 drużyn z całego kraju. Powiat zgierski reprezentowali sportowcy ze Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak co roku, wyjazd ZU3W wsparło finansowo zgierskie starostwo.

Z Łaz, nasi seniorzy, wracają z workiem medali. Tegoroczny dorobek to 7 złotych i 2 srebrne krążki. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Zenona Pawluczuk, Mirka Korzeniewska Ragan, Teresa Stolarek i Tadeusz Obiedziński – wszyscy w pływaniu, a także Grażyna Stangel, która wystrzelała złoto w łucznictwie. Srebrne medale wywalczyli: Ewa Żochowska w kajakach oraz Sabina Szmytke w lekkoatletyce.

W klasyfikacji generalnej, na 61 startujących drużyn, ZU3W zajął 5 miejsce. – Dla wielu z naszych sportowców był to olimpijski debiut, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z naszego sukcesu, a nieobecność na podium ma charakter krótkotrwały – przekonuje Małgorzata Łęcka, prezes ZU3W.

W barwach ZU3W wystartowali również: Jan Morawiec, Grażyna Szadkowska, Urszula Kaniowska, Wanda Salska, Julianna Bobińska, Jadzia Kucner, Tomasz Niedżwiedź, Ewa Niedźwiedź, Janka Soszyńska, Elżbieta Wieczorek, Aleksander Ossowski, Henryk Ciapczyński, Janek Bania, Ania Jagiełło, Leszek Wasilewski, Grzegorz Nyczaj, Bronek Szmytke, Andrzej Mikołajczyk, Marek Lewandowski, Wojciech Buczek, Bogdan Kubiak i Waldek Kurzawa.