Baner wydarzenia

21 czerwca 2019 r. na Dworcu Łódź Fabryczna zaprezentowany został pociąg w barwach na 100-lecie Województwa Łódzkiego. Prezentacja inauguruje sezon kolejowych wycieczek organizowanych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną wraz z partnerami. Wyjazdy zostały dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Zachęcamy do udziału w projektach: "Pociągiem na 100-lecie Województwa Łódzkiego" oraz "Pociągiem do smaków Łódzkiego".

***

"Pociągiem na 100-lecie Województwa Łódzkiego" – to projekt realizowany przez ŁKA i Fundację Przyjaciół Zabytków Rzemiosła, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego WŁ. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w 6 wycieczkach do miast regionu. W programie każdego wyjazdu jest zwiedzanie z przewodnikami i gra miejska. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe gadżety i przewodniki. Przejazd zapewnia ŁKA. Z okazji 100-lecia Województwa jeden z pociągów przewoźnika został oklejony grafiką nawiązującą do historii regionu i jego zabytków. Pierwszy przejazd pociągu już 23 czerwca.

Program wycieczek:

Koszt każdego przejazdu to 15 złotych. Opłata obejmuje przejazd dedykowanymi pociągami ŁKA, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, grę miejską z nagrodami, pamiątkowe upominki dla każdego uczestnika. Zapisy będą przyjmowane mailowo przed każdą wycieczką.

Są jeszcze bilety na pierwszy z zaplanowanych wyjazdów – 23 czerwca do Tomaszowa Mazowieckiego. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji o wycieczkach można uzyskać pod linkiem: https://www.facebook.com/lodzkalokomotywa/

Zainteresowanych i dociekliwych zachęcamy do wysyłania zapytań na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pod tym adresem można dokonać rezerwacji (a decyduje kolejność, bo ilość miejsc jest ograniczona) oraz uzyskać szczegółowe informacje o wycieczce oraz sposobie płatności.

***

"Pociągiem do smaków Łódzkiego" - to kolejna okazja na kolejową wycieczkę. ŁKA wraz z Centrum Inicjatyw na Rzecz rozwoju REGIO, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego zaprasza na 4 wyjazdy do miast województwa. To doskonała okazja na poznanie regionalnych atrakcji turystycznych, regionalnych potraw i tradycji.

W ramach projektu zorganizowane zostaną przejazdy do 4 miast:

Koszt udziału w wycieczce to 15 zł od osoby. Opłata obejmuje przejazd dedykowanymi pociągami ŁKA, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, grę miejską z nagrodami, pamiątkowe upominki dla każdego uczestnika. Informację o zapisach podamy wkrótce.

Źródło: Łódzka Kolej Aglomeracyjna


1000 Znaków do wykorzystania