Logo projektu

Jeszcze przed wakacjami CKD pozyskało środki z Narodowego Centrum Kultury na ciekawy projekt pod nazwą "Kultura na ulice". Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019 to program skierowany do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne, ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej. Zakłada on aktywizację i zaangażowanie mieszkańców Zgierza do współtworzenia kultury oraz identyfikację potrzeb kulturalnych zgierzan poprzez współpracę z kulturotwórczymi grupami.

W zgierskim konkursie na lokalne inicjatywy złożono aż 16 pomysłów na działania kulturalne. Wśród nich są gry osiedlowe, napisanie przez mieszkańców książki opowiadającej dalsze przygody zgierskiego jeża, działania integrujące społeczność z osobami niepełnosprawnymi, czy festyn historyczny, pozwalający na zaaranżowanie w przestrzeni Parku Kulturowego na XIX-wiecznych Zgierz. Jest również szansa na stworzenie murali we współpracy ze słynną grupą Loesje czy zorganizowanie cyklu lekcji... tanga dla mieszkańców jednego z osiedli.

Które spośród zgłoszonych inicjatyw dofinansowane ze środków NCK będą dofinansowane dowiemy się już w najbliższy wtorek. Najlepsze projekty wybrane przez połączone głosy czteroosobowej kapituły konkursowej i samych autorów i autorek zostaną wybrane już 16 lipca.

Wszystkie działania z DK+ będą realizowane w terminie od 19 sierpnia do 12 listopada 2019 r.

Źródło: Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu
Facebook konkursu


1000 Znaków do wykorzystania