Osuszać zawilgocony budynek można na wiele różnych sposobów. Niektóre metody są bardziej, inne mniej skuteczne. Jednak wilgoć w budynku mieszkalnym jest na tyle poważnym problemem, iż należy rozwiązać go szybko i raz na zawsze. Dlatego nie ma czasu na eksperymenty. Warto więc zwrócić uwagę na nową, ale coraz popularniejszą już iniekcję krystaliczną.

Co to jest iniekcja krystaliczna i na czym polega?

Iniekcja krystaliczna to metoda, która pozwala na skuteczne osuszanie budynków z wilgoci. Polega na wywierceniu otworów w murze w jednej linii, równolegle do poziomu podłogi pod kątem 15-30 stopni do poziomu. W otwory te wprowadza się około 0,5 l wody, a następnie mieszaninę powstałą z połączenia wody, cementu portlandzkiego, aktywatora krzemianowego. W wyniku tego w czasie 7 dni tworzy się blokada przeciwwilgociowa krystaliczna. Jony wapniowe powstające z dysocjacji portlantydu przyczyniają się do wytrącenia w kapilarach związku, który nie jest rozpuszczalny w wodzie. Badania wykazały, że metoda ta jest jedną z najskuteczniejszych, co zapewne wpłynęło na jej popularność. Dziś posługując się hasłem osuszanie budynków Warszawa, można znaleźć niejedną firmę, która specjalizuje się w tym zakresie. Najważniejsze jednak jest to, aby była to firma, która faktycznie zna się na rzeczy, bo źle przeprowadzona iniekcja nie zagwarantuje oczekiwanego efektu.

Co można osuszyć metodą iniekcji?

Metodą iniekcji można wykonać osuszanie domu i to całego. Nie ma znaczenia, czy zawilgocone jest tylko jedno pomieszczenie, kilka, czy cały budynek. Profesjonalnie wykonywane osuszanie murów jest niezwykle skuteczne, a co za tym idzie, osoby obarczone tym problemem stosują ten sposób coraz częściej i chętniej. Modne stało się osuszanie piwnicy, pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. Być może między innymi z tego właśnie powodu technologia ta zyskała tak ogromne zainteresowanie.

Dlaczego iniekcja krystaliczna to dobry wybór?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego osuszanie murów metodą iniekcji jest najlepszym wyborem. Warto wobec tego podkreślić, że tak jak mowa była powyżej, sposób ten jest przede wszystkim skuteczny. Poza tym jest to jedna z najtańszych metod osuszania budynków. Co więcej, efekt wykonanej pracy nie tylko jest satysfakcjonujący, ale też szybko zauważalny. Iniekcja nie jest trudna do wykonania, choć wiadomo, lepiej, aby zajęli się nią specjaliści. Wówczas jest pewność, że przyniesie oczekiwane zmiany. Takie osuszanie ścian z wilgoci w porównaniu do innych metod, gwarantuje bezpieczeństwo zarówno dla ludzi, zwierząt, jak i dla środowiska.

Kto powinien zająć się osuszaniem?

Osuszanie to wbrew pozorom nie takie proste zadanie. To złożony proces wymagający wiedzy, doświadczenia, a także odpowiednich narzędzi i materiałów. Ważne jest wobec tego to, aby zajął się nim ktoś odpowiedzialny i obeznany w temacie. Wpisując do wyszukiwarki internetowej słowa osuszanie ścian Warszawa, można znaleźć ekipę, która sprawnie przeprowadzi ten proces i tym właśnie sposobem zagwarantuje oczekiwany efekt. Nie dość, że osuszanie ścian z wilgoci wykona profesjonalnie, to jeszcze da gwarancję na wysoką jakość swoich usług. Najlepiej, aby wykonawca miał odpowiednie uprawnienia, referencje i mnóstwo realizacji na swoim koncie. Fajnie, gdyby to był ktoś z polecenia. Posługując się słowami osuszanie Warszawa, można trafić na różne firmy. Wyboru natomiast każdy musi dokonać samodzielnie. Pytanie jeszcze tylko – ile to kosztuje? Jeżeli chodzi o osuszanie budynków ceny wcale nie są wysokie. Zależą oczywiście od stopnia zawilgocenia budynku i jego wielkości, a także od oczekiwań poszczególnych firm. Bez względu na to, czy przeprowadzane jest osuszanie fundamentów całego budynku, czy tylko ściany jednego pomieszczenia, koszty nie są duże.

Najlepsza metoda osuszania budynków