Wiedza, umiejętność wykorzystania jej w praktyce oraz talenty sportowe – to potencjał, który w uczniach dostrzegają i pragną wspierać władze powiatu zgierskiego, jako fundatorzy trzech prestiżowych programów stypendialnych.

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgierzu uczniowie szkół ponadpodstawowych odebrali z rąk starosty Bogdana Jaroty i członka Zarządu Powiatu Zgierskiego Adama Świniucha stypendia: „Nasz Prymus”, „Nasz Fachowiec” i „Nasz Talent”. Łącznie nagrodzono 82 osoby, przeznaczając na ten cel blisko 47 tys. zł.

W gronie licealistów najwyższą średnią ocen na koniec roku szkolnego 2018/2019, dokładnie 5.63, osiągnęła Marta Wodzińska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie.

Wśród uczniów szkół o profilu technicznym najwyższą średnią 5.4 osiągnął na zakończenie klasy II uczeń Zespołu Szkół Nr 1 im. Prof. R.A. Cebertowicza w Głownie Marcel Ruta.

Z kolei najlepszym „Fachowcem” okazał się Piotr Więckowski ze Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, który może poszczycić się średnią 5,15.

Stypendia „Nasz Prymus” otrzymało 56 uczniów, „Nasz Fachowiec” 10, a „Nasz Talent” 16.

- Gratuluję i mam nadzieję, że otrzymane granty zachęcą was do dalszej nauki i rozwijania talentów sportowych – usłyszeli laureaci od starosty.


Artykuły promocyjne