O czym pamiętać planując remont?

Zwykle remont kojarzy nam się z wszędzie osiadającym kurzem i pyłem w powietrzu, zabrudzonymi meblami, podłogami i ścianami. Kojarzy się również z odpadami, a szczególnie z trudnym do pozbycia się gruzem. Po każdym remoncie powstają więc śmieci, gruz, stare meble i inne odpady, których należy się pozbyć z posesji lub mieszkania. Z tego względu dobrze jest odpowiednio wcześnie zaplanować wywóz śmieci Łódź szczególnie jeśli ilość odpadów będzie na tyle duża, że nie zostanie przyjęta przez PSZOK. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać planując remont?

Dobór odpowiedniej ekipy remontowej

Dobra ekipa remontowa to połowa sukcesu. Jak znaleźć doświadczonych pracowników, którzy doskonale znają się na swoim fachu? Przy poszukiwaniu ekipy remontowej powinniśmy brać pod uwagę to w czym się specjalizują. Gdy już dokonaliśmy wyboru dobrej firmy to warto sprawdzić jak wyglądały ich poprzednie zlecenia i czy poradzili sobie ze stawianymi wyzwaniami przez klientów. Ważne jest również sprawdzenie jak wygląda ocena firmy w Google, na Facebooku oraz na innych stronach na których użytkownicy są w stanie argumentować swoje oceny po wykonaniu zleceń przez firmę.

Zabezpieczenie pomieszczeń i mebli

Przed tym jak pojawi się ekipa remontowa powinniśmy zadbać o to, aby zabezpieczyć pomieszczenia, meble i inne sprzęty przed kurzem i pyłem, który bez wątpienia pojawi się w trakcie prac. Do tego celu można użyć klasycznej folii i taśmy. Można również użyć rozłożonych kartonów i folii malarskiej, którą należy rozłożyć na podłogach. W przypadku okien powinniśmy również zadbać o ich zabezpieczenie, do tego celu dobrze jest użyć specjalistycznej folii ochronnej do szyb w trakcie remontu. Tego typu folia chroni szyby i jest dużo bardziej wytrzymała od klasycznej folii stosowanej do ochrony na przykład mebli. To co wyróżnia taką folię to jej odporność na warunki atmosferyczne.

Zaplanuj budżet na remont

Nawet jeśli ekipa remontowa zadeklarowała, że zmieści się w określonej cenie to nie powinniśmy opierać się jedynie na takiej wycenie. Może się okazać, że w trakcie remontu będzie konieczne dokupienie dodatkowych zabezpieczeń, pojemników i innych rzeczy, które będą wymagane przez osoby pracujące przy remoncie. Może się też okazać, że remont się przedłuży lub będzie konieczna dopłata do tego, aby naprawić coś co okazało się konieczne do naprawy przed kontynuowaniem remontu. Na przykład kwestia związana ze starą rurą wodną, która będzie wymagać wkrótce wymiany na nową, a remont będzie dobrym pretekstem, aby właśnie w tym momencie się tym zająć.