Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

O czym wiedzieć przy zakupie prostownicy do włosów?

Zakup prostownicy do włosów to spore wyzwanie. Producenci prostownic prześcigają się w tym jak łatwe w użyciu i funkcjonalne może być urządzenie do prostowania włosów. Szeroki wybór urządzeń można znaleźć w sklepie ole ole pod adresem https://www.oleole.pl/prostownice-i-karbownice.bhtml. Jeśli planujesz nabycie prostownicy to powinieneś poznać kilka ważnych rad, które pomogą podjąć właściwą decyzję zakupową.

Prostownica z funkcją jonizacji

Nowoczesne prostownice wyposażone są w funkcję jonizacji włosów. Na czym polega taka funkcja? W urządzeniu wbudowany jest specjalny moduł odpowiedzialny za generowanie ujemnych jonów. W nowszych urządzeniach można spotkać się z powłokami, które pokrywają prostownicę i to one wytwarzają jony ujemne. Niezależnie od zastosowanego rozwiązania efektem tego jest to, że włosy po zakończeniu prostowania nie elektryzują się oraz wyglądają naturalniej. Sam proces jonizowania przebiega całkowicie niezauważalnie, nie zmienia zapachu włosów, a także w trakcie procesu jonizacji nie uświadczymy żadnych nietypowych dźwięków.

Przydatne funkcje prostownic

Warto poszukać urządzenia dysponującego składaną obudową, co może okazać się niezwykle przydatne w trakcie wyjazdów. Wystarczy takie urządzenie złożyć i spakować do walizki, aby mieć zawsze przy sobie, a przechowując je w łazience zajmuje minimalną ilość miejsca.

Przy zakupie tego urządzenia warto upewnić się, że ma dostatecznie długi kabel, co pozwoli komfortowo podłączyć prostownicę w większym pomieszczeniu i pozwala korzystać z niej w wygodny sposób. Warto też znaleźć model zawierający obrotowy kabel, funkcja dzięki której uzyskamy dużą swobodę ruchów.

W droższych modelach prostownic można znaleźć także funkcję pary wodnej. Parownica potrzebuje wtedy uzupełniania wody w specjalnym pojemniku, a dzięki zastosowaniu pary efekt prostowania jest mniej szkodliwy dla włosów. Ta opcja jest zalecana dla osób posiadających delikatne lub zniszczone włosy. Co ciekawe dzięki zastosowaniu prostownicy parowej można znacznie dłużej utrzymać efekt prostych włosów.

Jeśli nie posiadamy lokówki to dobrym rozwiązaniem może być zakup urządzenia dwa w jednym – lokówko-prostownica to interesująca opcja jeśli szukamy urządzenia uniwersalnego. Należy jednak mieć na względzie to, że urządzenie będzie mieć pewne ograniczenia ze względu na swoją uniwersalność.

Każda prostownica powinna posiadać możliwość regulacji temperatury, a jeszcze lepiej jeśli jesteśmy w stanie określić aktualny poziom nagrzania prostownicy za pomocą czytelnego wyświetlacza LCD i w prosty sposób wybrać żądaną temperaturę.