Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Dzieciaki kochają trampoliny! Sprawdź, jakie atrakcje przygotować dzieciom tej wiosny

Wiosna zbliża się wielki krokami. Wraz z nią zbliża się okres, w którym dzieci będą spędzać coraz więcej czasu na świeżym powietrzu. Aby uatrakcyjnić ten czas i odciągnąć pociechy od komputerów, warto zadbać o różne atrakcje, np. zdecydować się na zakup trampoliny ogrodowej. To świetna zabawa, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Skakanie zapewnia dużo radości, ale także wpływa na kondycję całego organizmu. W trakcie skoków pracują wszystkie mięśnie, ciało robi się smukłe, rośnie też nasza wydolność i wytrzymałość. A wszystko to w trakcie zabawy i śmiechu. Przed zakupem trampoliny, warto dowiedzieć się, na jakie elementy zwrócić uwagę i jaki sprzęt będzie najlepszy do domowego ogródka.

Rodzaje trampolin

Na rynku dostępne są różnego typu trampoliny, zarówno do użytku w domu, jak i na zewnątrz. Trampoliny ogrodowe mogą mieć różne wymiary. W zależności od obciążenia jednocześnie może na niej skakać jedna lub kilka osób. Dobry producent trampolin zewnętrznych oferuje sprzęt w wersji z siatką lub bez siatki.

  • Trampoliny z siatką są najczęściej wybierane. Polecane są dla dzieci, które dopiero poznają te urządzenia. Siatka stanowi zabezpieczenie przed upadkiem, a także chroni ciało przed otarciem o metalowe elementy.
  • Trampoliny bez siatki to drugi rodzaj, z którego mogą korzystać bardziej doświadczone osoby. Taka konstrukcja pozwala na wykonywanie akrobacji, umożliwia swobodne wskakiwanie i zeskakiwanie z trampoliny.

Jaka jest najlepsza trampolina ogrodowa?

Wybierając trampolinę ogrodową, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Bardzo ważne jest obciążenie. Dla małego dziecka wystarczy trampolina o obciążeniu 60-100 kg, ale jeżeli z urządzenia będzie korzystał dorosły lub kilka osób, obciążenie musi być odpowiednio większe. Jeśli chcesz wiedzieć, czy twoje dziecko nie jest zbyt małe na takie zabawy, przeczytaj ten tekst o trampolinie ogrodowej

Trampoliny o średnicy 200-300 cm przeznaczone są dla jednej osoby. Dla większej ilości użytkowników należy wybrać trampolinę o większej średnicy, minimum 400 cm. Istotnym elementem jest stelaż, który decyduje o trwałości i bezpieczeństwie konstrukcji. Ważne, aby zapięcia oraz spawy były  trwałe i mocne, a elementy łączące grube i solidne. Dużym udogodnieniem, które można spotkać w niektórych trampolinach, jest pokrycie stelaża gąbką, chroniące ciało przed obtarciem. 

Nogi trampoliny powinny być mocne, a ich blokady bardzo trwałe. Niedopuszczalne jest, aby nogi zapadały się w podłoże. Jeżeli trampolina ma siatkę, to powinna być ona sprężysta i odporna na uszkodzenia, a także mieć odpowiednią wysokość. 

Dla najmłodszych dzieci polecane są trampoliny z siatką wewnętrzną, która zabezpiecza stelaż oraz sprężyny. Siatka zewnętrzna chroni jedynie przed wypadnięciem użytkownika poza obrys trampoliny. Kolejnym elementem, któremu warto się przyjrzeć, są sprężyny. Muszą być solidne, z masywnym zaczepem, mocowane do stelaża i siatki, a także posiadać osłonę. 

Osłona na sprężyny chroni stopy przed utkwieniem, a także zabezpiecza  samą sprężynę przed działaniem czynników atmosferycznych. Dla dzieci przydadzą się akcesoria do trampoliny, np. drabinka, która ułatwi najmłodszym wchodzenie i schodzenie z trampoliny.

Trampolina ogrodowa to zakup, który pozwoli wyciągnąć dzieci z domu i zachęci je do aktywności na świeżym powietrzu. Warto wybrać dobrej jakości sprzęt, pochodzący od sprawdzonego producenta trampolin zewnętrznych, który będzie bezpieczny, sprawi dzieciom i dorosłym mnóstwo frajdy i rozrywki.