klucze do mieszkań wiszące na barierce

Zgierski TBS oddał do użytku dwa kolejne bloki mieszkalne. W nowych budynkach przy ul. Boya-Żeleńskiego znajduje się 37 mieszkań, a klucze wręczono właśnie pierwszym najemcom. Są jeszcze wolne lokale!

W obydwu blokach, traktowanych w TBS (Towarzystwo Budownictwa Społecznego) jako jedna całość i oddanych w środę (28.07.2021 roku) do użytku, zajęta jest już większość mieszkań. Ostatnie spośród nich są jeszcze dostępne na wynajem. - Zostało dosłownie kilka ostatnich mieszkań, są gotowe do natychmiastowego zasiedlenia - wyjaśnia Anna Mundzia, Prezes Zarządu TBS w Zgierzu sp. z o.o. - Wolne lokale mieszkalne mamy też w kolejnym budynku, powinny być gotowe pod najem na przełomie tego roku.

Trzeci blok inwestycji na Osiedlu 650-lecia stoi tuż obok przy tej samej ulicy, wciąż trwają tam prace budowlane. Nie ma jeszcze kompletu pozwoleń, umożliwiających udostępnienie mieszkańcom, dlatego lokatorzy zostaną tam zaproszeni nieco później. - To bardzo ważne, że Zgierz ciągle powiększa swój zasób mieszkaniowy i udostępnia go nowym najemcom - powiedział Przemysław Staniszewski, Prezydent Miasta Zgierza, zaproszony na uroczyste wręczenie kluczy pierwszym lokatorom nowych bloków.

Inwestycja przy ul. Boya-Żeleńskiego składa się z dwóch pięciokondygnacyjnych budynków z windami, połączonych częścią usługową. Znajdują się tam dwu- i trzypokojowe mieszkania o powierzchni od 40 do 70 mkw.

By zamieszkać pod tym adresem, w trybie wynajmu z opcją dojścia do własności po 10. latach użytkowania, trzeba wykupić udziały w TBS oraz wpłacić kaucję bezpośrednio przed podpisaniem umowy najmu. Ceny za metr kwadratowy oscylują w granicach 2,5 tys. zł, w zależności od konkretnego lokalu. - Możliwość wykupu sprawia, że w tych mieszkaniach można się zestarzeć. Są przestrzenne i dokładnie wykonane, a budynki mają przemyślaną lokalizację - mówiła, odbierając klucze do mieszkania, Agnieszka Gosławska, jedna z najmujących nowy lokal.

To nie ostatnia inwestycja zgierskiego TBS w tym rejonie. - Mamy już zgodę Rady Miasta na zajęcie kolejnych gruntów po przeciwnej stronie ulicy Boya-Żeleńskiego, między parkingiem dla zmotoryzowanych a parkiem - mówi prezes Anna Mundzia - Termin oddania do użytku tej części osiedla trudno jednak przewidzieć. Musimy uzyskać pozwolenie na budowę oraz dostęp terenu do drogi publicznej.

Więcej o zasadach wynajmu i dostępności lokali na stronie https://tbs.zgierz.pl/.

Zobacz galerię zdjęć