Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Zabawa andrzejkowa – doskonała terapia przeciwdepresyjna!

Większości z nas Andrzejki kojarzą się z zabawą dla dzieci, gdzie układa się rzędy z butów i przebija papierowe serce szpilką. Nie zapomnijmy jednak, że Andrzejki to doskonała okazja do zabawy nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych! A co więcej, zabawa andrzejkowa może stać się także doskonałą terapią na... jesienną chandrę.

Dlaczego warto obchodzić Andrzejki?

Listopad to jeden z najbardziej depresyjnych miesięcy w roku. Jesteśmy wtedy szczególnie narażeni na depresję z powodu niedostatecznego kontaktu ze światłem słonecznym, co powoduje obniżenie nastroju, utratę energii, a także zaburzenia snu czy apetytu. Osoby cierpiące na jesienną depresję odczuwają smutek, niepokój i lęk, a objawy te trwać mogą od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Sposobami na radzenie sobie z jesienną depresją jest m.in. zwiększenie aktywności fizycznej, zminimalizowanie stresu, wyjazd wypoczynkowy oraz przebywanie wśród innych ludzi. Jak widać więc, Andrzejki to doskonała okazja aby połączyć ze sobą niemal wszystkie te zalecenia! Jak wiec możemy spędzić Andrzejki, aby były one nie tylko zabawą, ale także terapią przeciwdepresyjną?

Bal andrzejkowy

To chyba najbardziej popularna forma spędzania andrzejek. Bale andrzejkowe organizowane są niemal w każdym większym mieście, wystarczy tylko znaleźć ulubioną formę. Do wyboru mamy zarówno zwykłe bale, jak i bale tematyczne, a także typowe bale andrzejkowe podczas których organizowane są wróżby i tradycyjne zabawy andrzejkowe. Bal andrzejkowy to aktywność fizyczna, zminimalizowanie stresu, a także przebywanie wśród ludzi w jednym! Możemy dodać do tego jeszcze wyjazd wypoczynkowy i spędzić andrzejki nad morzem, co sprawi, że połączymy ze sobą wszystkie zalecenia przeciwdepresyjne! Wczasy nad morzem to także doskonały sposób na walkę z depresją z powodu antystresowego działaniu jodu!

Babski wieczór

Co powiesz na wieczór wróżb ze swoimi przyjaciółkami? To świetna zabawa, która pochłonie Was na całą noc! Wystarczy wybrać w Internecie interesujące Was wróżby i zabawy andrzejkowe – a jest ich naprawdę mnóstwo i większość z nich bez problemów przygotujecie w domowym zaciszu. Nie od dziś wiadomo, że towarzystwo najbliższych przyjaciółek to najlepszy lek na depresje, a zły nastrój i brak energii w takie wieczór będzie po prostu niemożliwy!

Wypad w magiczne miejsce!

Możesz także zostawić tradycje i zwyczaje i spędzić andrzejki w totalnie inny sposób. W tym dniu na pewno będzie bogata lista propozycji do zrealizowania w Twojej okolicy. Kino? Teatr? Escape Room? A może Laser House? Zorganizuj odpowiednie towarzystwo, stwórzcie magiczną atmosferę, a gwarantujemy, że ten wieczór będzie wyjątkowy! Taki wypad pozwoli Ci oderwać się od szarej rzeczywistości i zapomnieć o jesiennych smutkach

Andrzejkoterapia – lek na jesienną chandrę

W Andrzejki warto zrzucić z siebie koc i odłożyć kubek z herbatą, aby poddać się niesamowitej zabawie. Jeśli masz problemy z depresją i nie wiesz jak sobie z nią radzić, nasze propozycje są właśnie dla Ciebie!