Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Self Storage - Magazyny samoobsługowe

Pewnie nie raz myślałeś/aś, gdzie upakować opony zimowe, sezonowo niepotrzebne meble ogrodowe, skuter czy rowery?  A może masz sporą familię i zdecydowanie za małą piwnicę lub garaż? Jest na to praktyczne i bardzo wygodne rozwiązanie dzięki któremu nie trzeba się już martwić. Przeczytaj ten artykuł -  mamy dla ciebie praktycznie idealne i co najważniejsze niedrogie rozwiązanie!

  1. Czym jest self storage magazyny samoobsługowe?
  2. Jaki magazyn samoobsługowy wybrać?
  3. Zalety schowków magazynowych.

Czym jest Self Storage Magazyny samoobsługowe?

Magazyny samoobsługowe self storage są to wydzielone powierzchnie magazynowe do przechowywania nadmiarowych, sezonowo niepotrzebnych rzeczy. Bardzo często wykorzystywane są w sytuacji kiedy nie możesz pomieścić się z rzeczami w swoim domu, garażu lub w mieszkaniu. Sprawdzają się także jako tymczasowe lokum, kiedy np. robisz remont i chcesz przez jakiś czas przechować „na zewnątrz” swoje meble czy ubrania albo w sytuacji przeprowadzki. Sprawdziliśmy osobiście - schowki magazynowe są bardzo wygodnym, praktycznym i niedrogim rozwiązaniem.

Self storage to boks magazynowy, który każdy może wynająć. Przeważnie jest to pomieszczenie które może być różnej wielkości, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania klienta. Ponieważ schowki są jak już wcześniej napisalismy -  samoobsługowe używanie ich jest bardzo proste i wygodne, a ich niezaprzeczalną zaletą jest oszczędność czasu i powierzchni. Może z nich korzystać każdy, zarówno przedsiębiorcy, właściciele firm oraz osoby prywatne.

Co można przechowywać w magazynach self storage?

Możesz bez trudu przechowywać towary handlowe, materiały marketingowe. W przypadku osób prywatnych można przechowywać rzeczy, które najzwyczajniej nie mieszczą się już w domu czy piwnicy, takie jak książki, rowery, opony, narzędzia, jak również meble czy nawet różniste większe maszyny.

transport rzeczy

Do wyboru są rozmiary magazynów samoobsługowych oraz czas wynajmu.

Jaki magazyn samoobsługowy wybrać?

To przede wszystkim zależy ode tego, ile sprzętów chcesz przechowywać oraz jakich są one rozmiarów. Schowki magazynowe oferowane są w różnych rozmiarach (a co za tym idzie cenach), dzięki czemu bez trudu można dopasować je do swoich potrzeb.

Aby zaprezentować ich gabaryty i „możliwości” zaprezentujemy kilka schowków magazynowych, a także przykładowe rzeczy, które można w nich pomieścić:

  • 7 m2 – magazyn takich rozmiarów pomieści 40 standardowych kartonów, regały, lodówkę, 2 rowery, bagażnik dachowy, sprzęt sportowy.
  • 14 m2 – 90 standardowych kartonów, zestaw mebli kuchennych, lodówkę i pralkę, pianino, 3 regały, 2 łóżka, 2 quady.
  • 28 m2 – 200 kartonów, motocykl, 2 quady, fortepian, zestaw nagłośnienia, zestaw mebli kuchennym ze stołem i krzesłami, 4 rowery, 2 bagażniki dachowe, 8 regałów, 8 palet.

Główne zalety schowków magazynowych

  • Można wynająć schowek magazynowy na dowolny termin.
  • Magazyny samoobsługowe wyposażone są w oświetlenie, a także dopasowane są do zapotrzebowanie klienta, który sam wybiera, co będzie magazynował oraz jakiej rozmiar schowka potrzebuje potrzebuje.
  • Cały obszra, na którym znajdują się magazyny samoobsługowe jest nieustannie monitorowany, więc jest to niezwykle bezpieczny sposób na przechowywanie rzeczy.
  • Każdy ma swobodny dostęp do swojego magazynu, o każdej porze dnia i nocy.

Jak udało nam sie przedstawić magazynowanie rzeczy w magazynach self storage jest łatwe, wygodne i praktyczne. Wystarczy zdecydować jakiej powierzchni potrzebujesz i na jaki czas.

pakowanie