Harcerze niosą flagę przed budynkiem Ratusza

Recitale Kasi Moś i Joanny Trzepiecińskiej, defilada patriotyczna, rodzinny koncert folkowy… Nie zabraknie atrakcji przez cały, długi (bo aż czterodniowy!) zgierski weekend majówkowy. Oferta spędzania wolnego czasu w Zgierzu staje się coraz bogatsza. Dla tych, którzy zostają w mieście do wyboru są nie tylko wydarzenia kulturalne, ale też zajęcia na obiektach sportowych i rekreacyjnych.

Niespodziankę dla miłośników wodnych atrakcji szykuje zgierski MOSiR: od soboty (30 kwietnia 2022 r.) po raz pierwszy w tym roku na Malince korzystać będzie można z łódek, kajaków i rowerów wodnych.

- Wiem, że na tę chwilę niektórzy miłośnicy sportów wodnych czekają przez całą zimę - uśmiecha się Przemysław Staniszewski, Prezydent Miasta Zgierza. - Dlatego cieszę się, że na majówkę udostępniamy aktywność, która przecież będzie działać przez cały sezon.

Na Malince czynne też są boiska do gier zespołowych, suchy plac zabaw dla dzieci, pumptrack dla rowerzystów. Pozostałe atrakcje, jak wodny plac zabaw czy strzelnica golfowa czekają na lepszą pogodę.

MOSiR przekonuje, że w pierwszy majowy weekend czynne będą wszystkie miejsca, w których można uprawiać sport lub aktywnie spędzać czas: miejska pływalnia przy Leśmiana, boiska na orlikach, park linowy w centrum miasta. To także obiekty, które działają w przekroju całego roku lub sezonu letniego. Ktokolwiek zechce wykorzystać nadmiar wolnego czasu na sport i rekreację, z pewnością w Zgierzu nudzić się nie będzie.

To samo powiedzieć można o majówkowej ofercie dla wielbicieli atrakcji kulturalnych.

W sobotę (30 kwietnia 2022 r.) silnym magnesem, przyciągającym uwagę zgierskiej publiczności, powinien być koncert Kasi Moś. Zdobywająca coraz większą popularność wokalistka wystąpi z recitalem w Starym Młynie o godz. 19:00. Bilety na ten występ można wciąż kupić dzięki internetowemu systemowi sprzedaży: https://bilety.starymlynzgierz.pl/

Niedziela stwarza nam okazję do folkowego muzykowania w rodzinnym gronie. Starszych i młodszych zaprasza 1 maja 2022 r. o godz. 16:00 Centrum Kultury Dziecka.

- To już kolejne spotkanie familijne z muzyką w tym sezonie, poświęcone tym razem klimatom wiosennym - wyjaśnia Kinga Siemońska, kierowniczka CKD.

O radosny klimat zadba Magda Gaj-Nowicka (znana szerzej jako Bergamutka), która sama podjęła się folkowych aranżacji popularnych utworów o wiosennej tematyce. Podczas koncertu nie zabraknie wspólnych zabaw i tańców, a zapisy na to bezpłatne wydarzenie przyjmowane są od dnia 28 kwietnia na stronie internetowej CKD: https://ckdzgierz.pl/majowkowy-koncert-rodzinny-6856

W poniedziałek (2 maja 2022 r.), z okazji Dnia Flagi, zgierscy harcerze jak co roku organizują Defiladę Patriotyczną.

- Druhowie, reprezentujący Zgierski Hufiec ZHP, poniosą ze sobą stumetrową, wielką flagę - mówi phm.Tomasz Dziadak, komendant hufca.

Do defilady, która spod MOSiR-u przy ul. Wschodniej przemaszeruje ulicami: 1 Maja, Długą (przez pl. Kilińskiego) aż do placu Jana Pawła II, mogą dołączać się mieszkańcy Zgierza.

Natomiast we wtorek (3 maja 2022 r.), w Święto Konstytucji 3 Maja, zaplanowane zostały oficjalne uroczystości:

  • Msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Zgierza będzie tego dnia koncelebrowana w kościele pw. Św. Katarzyny (pl. Jana Pawła II) o godz. 16:00.
  • Godzinę później (17:00), tuż po zakończeniu uroczystości kościelnych, pod tablicami pamiątkowymi na budynku zgierskiego Ratusza (pl. Jana Pawła II nr 16) przedstawiciele władz samorządowych w towarzystwie harcerzy oddadzą hołd twórcom Konstytucji 3 Maja.

Zwieńczeniem programu miejskiej Majówki będzie we wtorek (3 maja 2022 r.) o godz. 18:00 w Starym Młynie koncert Joanny Trzepiecińskiej z zespołem. Śpiewająca aktorka przedstawi recital zatytułowany "Jak wybrnąć z gafy?", złożony m.in. z piosenek Kabaretu Starszych Panów. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odbierać online lub osobiście w Starym Młynie, od poniedziałku (25.04.2022 r.), od godziny 9:00. Kto pierwszy ten lepszy!

Do pobrania: 
Plakat z programem wydarzeń (jpg) (193.64KB)