Plakat promujący wydarzenie

Kino niezależne jest w doskonałej formie! Kto chciałby się o tym przekonać, koniecznie powinien odwiedzić Zgierz – już 17 i 18 czerwca 2022 r. odbędzie się tam 18. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich "Ogień w głowie".

Na uczestników festiwalu czeka potężna dawka krótkometrażowych filmów nadesłanych z całej Polski – animacji, dokumentów, filmów fabularnych. Podczas konkursu przyznane zostanie Grand Prix oraz nagroda publiczności. Filmy w tym roku oceni jury w składzie: Magdalena Żak (aktorka), Filip Gieldon (reżyser) oraz Kamil Wójcik (twórca animacji).

Festiwal otworzy pokaz nagradzanego filmu "Magdalena" w reż. Filipa Gieldona. Po seansie organizatorzy zaplanowali spotkanie z twórcami: reżyserem oraz Magdaleną Żak – odtwórczynią głównej roli. Także w piątek 17 czerwca odbędzie się koncert krakowskiego duetu Kirszenbaum. W warstwie muzycznej, mocno eklektyczny styl zespołu oparty jest na bliskiej współpracy gitar, post-rockowych skrzypiec i nagrywanych na żywo loopów. Wszystko to składa się na współczesną i bardzo specyficzną interpretację słowiańskich, klezmerskich i anglosaskich folków, podlaną dynamicznym, szepcząco-krzyczącym duetem wokalnym.

W sobotę obok konkursu głównego odbędą się: pokaz filmu "Detektyw Bruno" połączony ze spotkaniem z Iwo Rajskim – dziecięcym aktorem, który zagrał w filmie jedną z głównych ról, wernisaż wystawy fotografii Przemka Wiśniewskiego pt. "Uchodźcy z Ukrainy" oraz pokaz animacji Kamila Wójcika.

"Ogień w głowie" organizowany od 18 lat przez Miejski Ośrodek Kultury to święto kina niezależnego skupiające twórców i wielbicieli filmowych poszukiwań.

Tegoroczna edycja odbędzie się w nowej siedzibie MOK, w Starym Młynie, przy ul. Długiej 41A w Zgierzu. To spora zmiana względem dotychczasowych Przeglądów, które odbywały się pod gołym niebem. Tym razem wykorzystamy wielofunkcyjną salę, w której MOK prowadzi działalność kinową.

Zapowiada się całkiem nowa odsłona, dojrzałego już festiwalu filmowego, choć wiele punktów programu można zaliczyć do stałych: wystawa fotografii, koncert, czy spotkanie z jurorami.

Szczegółowy program festiwalu z listą 14 produkcji zakwalifikowanych do konkursu

Źródło: Stary Młyn
Facebook Stary Młyn Zgierz