Bezpłatne mammografie dla kobiet 45-74 lata w ramach programu NFZ
W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, LUX MED Diagnostyka organizuje bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 45 do 74 lat. To doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i mieć pewność co do stanu swoich piersi. Sprawdź, kiedy i gdzie możesz skorzystać z tej ważnej inicjatywy.

Program Profilaktyki Raka Piersi: kto może skorzystać z badań?

Program Profilaktyki Raka Piersi, finansowany przez NFZ, skierowany jest do kobiet w wieku od 45 do 74 lat. W ramach programu można wykonać mammografię co 24 miesiące, pod warunkiem, że wcześniej nie zdiagnozowano złośliwej zmiany nowotworowej w piersi. Kobiety, które zakończyły leczenie raka piersi i są w trakcie 5-letniego procesu monitorowania po leczeniu, mogą korzystać z badań co 12 miesięcy. Podobnie, jeśli pacjentka pozostaje w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT) po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi, również ma prawo do corocznej mammografii.

Wyjątki od uczestnictwa w programie

Należy pamiętać, że z programu wyłączone są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” oraz te, które korzystają z „Kompleksowej opieki onkologicznej nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że przy określaniu wieku pacjentki brany jest pod uwagę rok urodzenia, a badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez konieczności posiadania skierowania lekarskiego.

Harmonogram badań w mobilnej pracowni mammograficznej

LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej, która pojawi się w różnych lokalizacjach. W Głownie, badania odbędą się 30 lipca w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Galerii Głowno, ul. Generała Władysława Sikorskiego 67. Natomiast w Ozorkowie, mammografia będzie dostępna 31 lipca w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Miejskiej Przychodni Zdrowia, ul. Wigury 1.

Dlaczego warto regularnie badać piersi?

Mammografia jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi w walce z rakiem piersi. Dzięki temu badaniu można wykryć zmiany, które nie są widoczne podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu znacząco zwiększa szanse na skuteczne leczenie i niemal 100% powrót do zdrowia. Udział w programie zapewnia nie tylko diagnostykę, ale także szybki dostęp do dalszego leczenia i stały monitoring stanu zdrowia pacjentki.

Jak przygotować się do badania?

Rejestracja na badania odbywa się pod numerem telefonu 22 880 90 80 (*3). Przed połączeniem telefonicznym warto przygotować dowód osobisty, który będzie potrzebny do weryfikacji uprawnień do badania. Na wizytę należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, jeśli nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Ważne jest również, aby stawić się na badanie w wyznaczonym podczas rejestracji czasie.

Więcej informacji na temat mammografii oraz Programu Profilaktyki Raka Piersi można znaleźć na stronie internetowej LUX MED Diagnostyka.


Opierając się na: Powiat Zgierski