Jubileusz 50-lecia Zgierskiej Galerii Sztuki: wyjątkowe warsztaty w 2024 roku
Zgierska Galeria Sztuki obchodzi swoje 50-lecie w 2024 roku, a z tej okazji przygotowano szereg wydarzeń, które z pewnością przyciągną zarówno miłośników sztuki, jak i młodzież szkolną. Jednym z głównych punktów programu będzie wyjątkowa wystawa grafik Pabla Picassa oraz towarzyszące jej warsztaty artystyczne.

Jubileusz Zgierskiej Galerii Sztuki z wyjątkową wystawą

Zgierska Galeria Sztuki, która od pół wieku stanowi ważne miejsce na kulturalnej mapie miasta, w 2024 roku obchodzi swoje 50-lecie. W ramach jubileuszowych obchodów, w galerii odbędzie się szereg wydarzeń, mających na celu uczczenie tego ważnego momentu w historii placówki. Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń będzie wystawa grafik Pabla Picassa, która zaprezentuje prace z cykli "Wojna i Pokój" oraz "Los Toros". Wystawa będzie miała miejsce w salach galerii mieszczącej się w Starym Młynie przy ulicy Długiej 29a.

Partnerstwo z Bankiem Spółdzielczym w Zgierzu

Wystawa grafik Pabla Picassa nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego ze strony lokalnych partnerów. Głównym sponsorem tego wydarzenia jest Bank Spółdzielczy w Zgierzu, który od lat wspiera inicjatywy kulturalne w naszym mieście. Dzięki ich zaangażowaniu, mieszkańcy będą mogli podziwiać dzieła jednego z największych artystów XX wieku w swoim lokalnym centrum sztuki.

Warsztaty artystyczne dla uczniów zgierskich szkół

Obok wystawy, Zgierska Galeria Sztuki zaplanowała także warsztaty artystyczne skierowane do uczniów zgierskich szkół. Warsztaty te będą odbywać się w dniach 23-27 września oraz 30 września - 4 października 2024 roku, w godzinach 9:00-10:30. Koszt udziału wynosi 12 zł za osobę, a grupa warsztatowa może liczyć maksymalnie 25 uczestników. Podczas zajęć młodzież będzie miała okazję nie tylko rozwijać swoje umiejętności graficzne, ale również poznać bliżej twórczość Pabla Picassa poprzez miniwykłady.

Dostępność wystawy dla zwiedzających

Wystawa grafik Pabla Picassa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach popołudniowych oraz w weekendy. Dzięki temu zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mieli wiele okazji, aby zobaczyć te wyjątkowe prace. Godziny przedpołudniowe zarezerwowane są na warsztaty, co pozwoli młodzieży na spokojne i inspirujące spotkanie ze sztuką bez tłumów zwiedzających.

Jak zapisać się na warsztaty

Osoby zainteresowane zapisaniem grupy szkolnej na warsztaty artystyczne mogą to zrobić poprzez kontakt z Zgierską Galerią Sztuki. Szczegółowe informacje na temat zapisów oraz terminy można uzyskać bezpośrednio w galerii. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie z pewnością będzie duże.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach i wspólnego świętowania 50-lecia Zgierskiej Galerii Sztuki. To doskonała okazja, aby zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli mogli bliżej poznać twórczość Pabla Picassa oraz rozwijać swoje artystyczne umiejętności.


Urząd Miasta w Zgierzu