Młodzi rowerzyści w Zgierzu sprawdzili wiedzę i opanowanie na torze

W hali MOSiR w Zgierzu nie było dziś miejsca na przypadek. Uczniowie podstawówek z powiatu przyszli tam po coś więcej niż dobrą zabawę – musieli pokazać, że znają przepisy i potrafią zachować zimną krew na rowerze. Podczas Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym każdy błąd mógł kosztować cenne punkty, a każda dobra decyzja zbliżała do zwycięstwa. To był dzień, w którym teoria spotkała się z praktyką, a szkolna wiedza nabrała bardzo konkretnego znaczenia.
- Test wiedzy i tor przeszkód pod okiem policjantów
- Nagrody i patronat, który podkreślił wagę turnieju
Test wiedzy i tor przeszkód pod okiem policjantów
W rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu zgierskiego. Organizatorzy z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu przygotowali dwa etapy sprawdzianu: najpierw uczestnicy mierzyli się z testem obejmującym 25 pytań, a potem przenosili swoje umiejętności na tor sprawnościowy.
Zadania były dopasowane do wieku zawodników – osobno dla grup 10–12 lat i 13–15 lat. Na rowerze miejskim trzeba było nie tylko utrzymać równowagę, ale też wykazać się skupieniem i znajomością zasad, które na co dzień decydują o bezpieczeństwie na ulicy. Każdy przejazd i każda odpowiedź były oceniane przez policjantów, którzy zwracali uwagę na szczegóły, bo w ruchu drogowym to właśnie one często robią różnicę.
Nagrody i patronat, który podkreślił wagę turnieju
Wydarzenie odbyło się ponownie pod honorowym patronatem Starosty Zgierskiego. Dla uczestników nie była to tylko sportowa rywalizacja, ale także forma nauki, która uczy odpowiedzialności dużo skuteczniej niż sam podręcznik. Tego rodzaju turnieje pokazują dzieciom i młodzieży, że bezpieczna jazda na rowerze zaczyna się od wiedzy, a kończy na spokojnych, pewnych ruchach na drodze.
Na najlepszych czekały nagrody ufundowane między innymi przez Powiat Zgierski. Wręczyła je sekretarz powiatu Barbara Polasińska. Organizatorzy podkreślili także zaangażowanie wszystkich uczestników – niezależnie od wyników każdy, kto stanął na starcie, wykonał ważny krok w stronę odpowiedzialnego poruszania się po drogach.
na podstawie: Powiat Zgierski.
Ostatnie Artykuły

Kąpielisko Malinka znów działa. Sanepid potwierdził jakość wody

Hiszpańskie gitary zabrzmią w Sokolnikach-Lesie podczas Muzycznego Lata

Syreny alarmowe zabrzmią w Zgierzu. To tylko ćwiczenia

Bakterie z grupy coli w wodzie. Kąpielisko na Malince zamknięte

Linia autobusowa nr 6 ominie przystanek przy Atlas Arenie podczas koncertu

Upał drugiego stopnia w powiecie zgierskim. Temperatura sięgnie 32°C

Mieszkańcy mogą ocenić PSZOK. Ankieta zajmuje najwyżej 10 minut

72-latek stał za barierką nad S14. Policjanci mieli godzinę

Dwa nabory, jeden wspólny cel. Bezpłatne projekty dla mieszkańców powiatu

Morderstwo majętnego Niemca prowadzi do wojennej Łodzi. Powstał „Kundel”

Na Łódzkiej ruszą duże zmiany. Kierowców czeka dwa miesiące utrudnień

Folklor w Lipce przyciągnął 24 zespoły i kapele. Jury miało pełne ręce pracy

Laboratoria AI trafią do szkół w powiecie zgierskim. Lista jest długa

Szkoły z powiatu zgierskiego na liście KPO. Sprzęt trafi do 25 placówek
Przydatne dane teleadresowe
- Gminna Biblioteka Publiczna w Leśmierzu - kontakt, filie, godziny otwarcia
- Biblioteka Pedagogiczna w Zgierzu - kontakt, godziny, e-booki
- Urząd Gminy Zgierz - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Młodzieżowy Dom Kultury im. Grzegorza Pintery w Aleksandrowie Łódzkim - kontakt, zajęcia i rekrutacja
- Filia Biblioteczna w Sokolnikach Lesie - godziny, kontakt i dostępność
- Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Głownie - kontakt, opieka krótkoterminowa, koszty

