Burza przerwała turniej w Woli Mąkolskiej. Po wznowieniu padły rozstrzygnięcia

Na boisku w Woli Mąkolskiej siatkówka zdążyła już rozgrzać kibiców, gdy nad boiskiem przeszła gwałtowna ulewa i na chwilę zatrzymała grę. Niedzielny turniej „Piłka siatkowa łączy pokolenia” nie skończył się jednak na przymusowej przerwie – organizatorzy wznowili zawody, a zawodnicy wrócili do walki o puchary. Wydarzenie przygotowało Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Woli Mąkolskiej, przy wsparciu Powiatu Zgierskiego, a obok sportu znalazły się też jedzenie i atrakcje dla najmłodszych. W rywalizacji wystartowało sześć drużyn, więc o końcowych miejscach decydowały kolejne wymiany, a nie jeden udany zryw.
- Ulewa przerwała mecze, lecz organizatorzy szybko wrócili do gry
- Podium po emocjach i powrocie na boisko
Ulewa przerwała mecze, lecz organizatorzy szybko wrócili do gry
Przez większą część dnia turniej miał rodzinny, festynowy charakter. Obok siatkarskich spotkań pojawiły się elementy, które przyciągają nie tylko zawodników, ale też całe rodziny – poczęstunek i propozycje dla dzieci. Kiedy jednak nad boiskiem rozpętała się ulewa, rywalizacja musiała na chwilę zejść na drugi plan. Przerwa nie zakończyła imprezy, a po poprawie pogody meczowy rytm wrócił wraz z dopingiem z trybun.
Podium po emocjach i powrocie na boisko
Po zakończeniu zmagań ogłoszono trzy najlepsze zespoły spośród sześciu startujących. Na najwyższym stopniu podium stanęli Niezawodni młodzi z Woli Mąkolskiej, drugie miejsce zajęli Huragan z Woli Błędowej, a trzecie przypadło OSP Mąkolice.
- Miejsce I – Niezawodni młodzi z Woli Mąkolskiej
- Miejsce II – Huragan z Woli Błędowej
- Miejsce III – OSP Mąkolice
Nagrody wręczyli Edyta Strumian, członkini Zarządu Powiatu Zgierskiego, oraz Łukasz Łukasik, przewodniczący Rady Gminy Głowno. Taki finał pokazał, że lokalny turniej potrafi połączyć sportową rywalizację z wydarzeniem, na które przychodzi się całymi rodzinami, a pogodowa przerwa nie musi od razu oznaczać końca zabawy.
na podstawie: Starostwo Powiatowe Zgierz.
![]()
Ostatnie Artykuły

Dziewiętnastu nauczycieli z powiatu zgierskiego odebrało akty mianowania

Ponad 1,5 mln zł na likwidację barier dla osób z niepełnosprawnościami

Nóż podczas kłótni w Kutnie. Podejrzany trafił do aresztu

Boruta pod lupą. Raport wskazuje miejsca pilnej interwencji w Zgierzu

MyBestCeramide Shot+HA – nowy shot ceramidowo-hialuronowy od MyBestPharm

Pięć meczów młodzików w Zgierzu. Wstęp na turniej jest bezpłatny

Bezpłatna grupa wsparcia dla rodziców rusza w Zgierzu

Zgierscy seniorzy zdobywają scenę. Taniec i teatr łączą pokolenia

Zasiedzenie i dobra wiara. Nowe słuchowisko dla powiatu zgierskiego

Dożynki w Dzierżąznej połączyły tradycję z koncertem zespołu ŁOBUZY

Ciosnowska i Karpacka do remontu. Pojawi się nawierzchnia z płyt JOMB

Lodowisko w Zgierzu zmienia rytm. Turnieje i ślizgawki do końca sierpnia

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Burze nad Zgierzem. Wieczorem silny wiatr, w nocy wyższy stopień zagrożenia
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Urząd Stanu Cywilnego w Ozorkowie - sprawy rodzinne, śluby i dokumenty
- Apteki Biała, gmina Zgierz, powiat zgierski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Parzęczewie - kontakt, godziny, pomoc dla mieszkańców
- Filia Biblioteczna w Sokolnikach Lesie - godziny, kontakt i dostępność
- Komisariat Policji w Ozorkowie - kontakt, godziny, dzielnicowi
