Termometr
Upał (stopień zagrożenia 2) od godz. 12:00 dnia 10.06.2019 do godz. 20:00 dnia 12.06.2019 r.
Grafika
Porady, do których należy stosować się w czasie upałów.
 • Uderzenie w przestępczość narkotykową

  Funkcjonariusze CBŚP z Łodzi zatrzymali 54-letnią kobietę, która przewoziła samochodem znaczne ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli łącznie 135 gramów marihuany oraz ponad 500 gramów amfetaminy. Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić zatrzymanej zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich sprzedaży. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanej.

 • Zmodernizowany basen MOSiR
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu informuje, iż z dniem 1 czerwca 2019 r. basen przy ul. Leśmiana 1 zostaje otwarty.

  Biorą udział w olimpiadach szkolnych, konkursach wiedzy, chętnie angażują się w życie szkoły, ale przede wszystkim mogą pochwalić się wysokimi wynikami w nauce. Bycie prymusem przynosi wymierne efekty, także...

  Znajomość zasad programowania, obsługa komputerowych pakietów biurowych, przeszukiwanie baz danych, a także tworzenie wykresów – to tylko niektóre z zagadnień z jakimi musieli poradzić sobie uczestnicy XXIII...

  Plakat rajdu
  15 czerwca 2019 r. (sobota) odbędzie się Ogólnopolski Charytatywny Rajd Przedsiębiorcy "Zawsze Razem".
 • Akcja charytatywna pod szyldem #niebieskim

  Ruszyła aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Od 1 czerwca do 15 lipca br. autorka książek o policjantach Kasia Puzyńska wraz z Fundacją Wydawnictwa Prószyński i S-ka, przeprowadzają akcję pod nazwą #niebieskim, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Fundacji – wdowom i dzieciom policjantów, którzy zginęli na służbie.

 • Kryminalni zlikwidowali uprawę marihuany

  Policjanci zgierskiej komendy zlikwidowali uprawę konopi w okolicach Zgierza. Kryminalnizatrzymali 35 letniego mężczyzną, który usłyszał już zarzut uprawy tych odurzających roślin. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • W upały szczególnie uważajmy na dzieci, osoby starsze i zwierzęta

  Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

 • O pomocy dzieciom z afrykańskich krajów, walce o czystą planetę, drodze do realizacji najskrytszych marzeń, przyjaźni, miłości i samotności pisali w swych pracach uczestnicy I Powiatowego Konkursu Literackiego na...

  22 maja 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się konferencja „Zmiana pokoleniowa – zarządzanie wiekiem na rynku pracy", która wpisuje się w obchody 100-lecia Publicznych Służb...

  Hania ze Szkoły Podstawowej nr 3 przejęła na jeden dzień władzę w Zgierzu
  Z okazji Dnia Dziecka w dniu 3 czerwca 2019 roku w Urzędzie Miasta Zgierza dzieci objęły władzę.
  Przemawia Przemysław Staniszewski - Prezydent Miasta Zgierza
  4 czerwca 2019 r. przy Pomniku Wolności i Niepodległości złożono hołd osobom, które przyczyniły się do przemian demokratycznych. Także zgierskim opozycjonistom.
  Z dniem 1 czerwca br. Łódzki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Wlazłowski powierzył obowiązki...
  31 maja br. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbył się uroczysty apel...
 • Policjanci świętowali Światowy Dzień Bez Tytoniu

  31 maja w ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu policjanci zgierskiego ruchu drogowego wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zgierzu zorganizowali akcję profilaktyczną pt. „Dziś niech kopci tylko jedna rura w Twoim otoczeniu…Wydechowa!”. Każdy kierujący, podczas kontroli drogowych, mógł sprawdzić stężenie dwutlenku węgla w wydychanym przez siebie powietrzu.

 • Specjalizujesz się w aktywizowaniu osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym? Jeżeli tak, to Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi i Stowarzyszenie Łódzki Obszar Metropolitalny, właśnie ogłosił konkurs na...

  Logo projektu
  Dofinansujemy od 3 do 7 inicjatyw kulturalnych i kulturotwórczych na terenie Gminy Miasto Zgierz, w kwocie do 7000 zł brutto każda. Aplikować może każdy - od dzieciaka do seniora!
  Baner wydarzenia
  16 czerwca 2019 r. zapraszamy na V Bieg Terenowy Zgierz Malinka.