Powiat Zgierz: Święto mieszkańców dwóch wsi
W tym roku mieszkańcy dwóch wsi: Cedrowice i Cedrowice Parcela, noszących pierwotnie wspólną nazwę Cedrowice, postanowili świętować jubileusz 630-lecia istnienia. Korzenie dzisiejszych jubilatów sięgają dość przełomowego czasu w historii I Rzeczypospolitej, a mianowicie, schyłku panowania dynastii Piastów i wejścia w okres panowania Jagiellonów mówił radny Ryszard Maciak, który przedstawiał rys historyczny.
Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w miejscowym kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Solcy Wielkiej, w intencji wszystkich mieszkańców Cedrowic i Cedrowic Parceli, oraz zaproszonych gości wśród których byli m. in. przedstawiciele powiatowego i gminnego samorządu: Wojciech Brzeski - członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, Tomasz Komorowski - Wójt Gminy Ozorków, czy Waldemar Szcześniak - przewodniczący Rady Gminy Ozorków.
Taki jubileusz to wielkie święto dla mieszkańców oraz osób, które na co dzień dbają o rozwój tych miejscowości oraz angażują się w życie społeczno kulturalne wsi mówił w trakcie uroczystości Wojciech Brzeski. Dlatego w tym wyjątkowym dniu życzę mieszkańcom wsi Cedrowice i Cedrowice Parcela wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz satysfakcji z przynależności do społeczności gminy Ozorków, a tym samym powiatu zgierskiego.
Starostwo Powiatowe w Zgierzu,
powiat.zgierz.pl/aktualnosci/2018/grudzien-2018/wieto-mieszkancow-dwoch-wsi# cnt
Autor: krystian