Na początku marca, już po raz piąty, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie, odbył się finał konkursu językowo-kulturoznawczego „Języki (nie)obce”, pod patronatem starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty.

24 uczniów z klas ósmych szkół podstawowych oraz trzecich gimnazjalnych stanęło w szranki w finałowej rozgrywce. Do rywalizacji przystąpili uczniowie reprezentujący zarówno szkoły z Ozorkowa, jak i Parzęczewa, Solcy Wielkiej, Modlnej, Leśmierza oraz Słowika. Osiem trzyosobowych drużyn odpowiadało na pytania dotyczące języka polskiego, angielskiego i niemieckiego oraz kultury tych państw, kolejny raz udowadniając, że mają szerokie horyzonty i zainteresowania. Młodzież doskonale odpowiadała na pytania dotyczące literatury fantasy, języków, geografii, sztuki a nawet polityki. Po niezwykle wyrównanej walce, rozegraniu 5 rund pytań i dogrywce, zwycięzcami konkursu została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ozorkowie. Na drugim miejscu podium stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie natomiast uczniowie z Gimnazjum w Leśmierzu zakończyła rywalizację na miejscu trzecim.

Dzięki wsparciu ze strony sponsorów, m. in. powiatowego samorządu, laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Święto języków w ozorkowskim liceum, po raz kolejny, okazało się być doskonałą okazją do spotkania różnych roczników uczniów z naszego regionu w atmosferze wzajemnej otwartości, ciekawości oraz szacunku.


Artykuły promocyjne