Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Dla jednych obowiązek, dla innych początek drogi do pracy w służbach mundurowych. W całym kraju ruszyła kwalifikacja wojskowa i dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2000 roku, choć przed komisją lekarską staną również panie oraz osoby z roczników 1995-1999.

Wizyta w Powiatowej Komisji Lekarskiej nie oznacza wezwania do wojska, a jedynie sprawdzenia aktualnej zdolności do służby wojskowej młodych ludzi. – Nie myślę o pójściu do wojska – mówi spotkany na kwalifikacji Anthony-James Davis. – Wydaje mi się, że większość konfliktów można rozwiązać pokojowo, niekoniecznie siłą. Udział wojska w takich działaniach powinien być ostatecznością.

Łącznie na komisji będzie musiało się stawić blisko 900 młodych osób, z terenu powiatu zgierskiego. – Każda osoba zgłaszająca się na kwalifikację wojskową będzie miała założoną ewidencję wojskową oraz wydaną książeczkę wojskową z wpisem kategorii zdrowia A, B, D lub E – tłumaczy Wieńczysław Witczak, sekretarz Powiatowej Komisji Lekarskiej w Zgierzu. 

Dokument przyda się osobom, które planują wstąpić do wojska lub kontynuować naukę na uczelniach wojskowych. Tegoroczna kwalifikacja potrwa do 18 kwietnia. logo RSS