Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Dla jednych obowiązek, dla innych początek drogi do pracy w służbach mundurowych. W całym kraju ruszyła kwalifikacja wojskowa i dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2000 roku, choć przed komisją lekarską staną również panie oraz osoby z roczników 1995-1999.

Wizyta w Powiatowej Komisji Lekarskiej nie oznacza wezwania do wojska, a jedynie sprawdzenia aktualnej zdolności do służby wojskowej młodych ludzi. – Nie myślę o pójściu do wojska – mówi spotkany na kwalifikacji Anthony-James Davis. – Wydaje mi się, że większość konfliktów można rozwiązać pokojowo, niekoniecznie siłą. Udział wojska w takich działaniach powinien być ostatecznością.

Łącznie na komisji będzie musiało się stawić blisko 900 młodych osób, z terenu powiatu zgierskiego. – Każda osoba zgłaszająca się na kwalifikację wojskową będzie miała założoną ewidencję wojskową oraz wydaną książeczkę wojskową z wpisem kategorii zdrowia A, B, D lub E – tłumaczy Wieńczysław Witczak, sekretarz Powiatowej Komisji Lekarskiej w Zgierzu. 

Dokument przyda się osobom, które planują wstąpić do wojska lub kontynuować naukę na uczelniach wojskowych. Tegoroczna kwalifikacja potrwa do 18 kwietnia. Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS