W obecnych czasach niejedno gospodarstwo domowe zmaga się z problemem utrzymania płynności finansowej, na co wpływ mają głównie rosnące ceny nie tylko pożywienia, ale również wielu dóbr osobistych.

Z chwilowym brakiem gotówki można sobie jednak w bardzo prosty sposób poradzić, decydując się na pożyczkę krótkoterminową. Jakie jednak zalety płyną z zaciągnięcia takiej pożyczki? Aby się o tym przekonać, warto przeczytać poniższy wpis.

Pożyczki krótkoterminowe od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ dzięki nim można w bardzo szybki i prosty sposób załatać chwilową lukę w domowym budżecie. Dlaczego jednak warto zdecydować się na pożyczkę krótkoterminową?

Łatwy dostęp do pożyczki

Pożyczki w odróżnieniu od kredytów są znacznie łatwiej dostępne, ponieważ opiewają one na znacznie niższe kwoty, dlatego tez banki nie podchodzą zbyt rygorystycznie do wyliczania zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Osoby, które pracują na umowę zlecenia lub umowę o dzieło nie mają z reguły szansy na to, aby otrzymać w banku kredyt, a jeśli chodzi o pożyczkę krótkoterminową, to bez problemu można się o nią ubiegać nawet wtedy, gdy ma się niewielki dochód.

Minimum formalności

W przypadku ubiegania się o kredyt bankowy wnioskodawca zobowiązany jest do zgromadzenia dosyć sporej dokumentacji, natomiast jeśli chodzi pożyczki krótkoterminowe, to konieczne jest jedynie złożenie elektronicznego wniosku lub wniosku w formie tradycyjnej, jeżeli oczywiście wybieramy się do oddziału banku lub parabanku. Jeśli chodzi natomiast o wniosek elektroniczny, to wystarczy go jedynie dokładnie wypełnić i wysłać, czekając krótką chwilę na jego rozpatrzenie. Środki pieniężne trafiają na konto już po kilkudziesięciu minutach od otrzymania pozytywnej decyzji.

Krótki okres trwania pożyczki

Z punktu widzenia większości pożyczkobiorców jedną z ważniejszych zalet pożyczek krótkoterminowych jest krótki okres ich trwania wynoszący zazwyczaj od 1 tygodnia do 30 dni (czasami takie pożyczki udzielane są nawet na 2 miesiące). Spłata całości pożyczki następuje na koniec okresu i jest jednorazowa, co oznacza, iż w jednej kwocie, a nie w kilku ratach należy spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Oprócz głównej kwoty pożyczki należy liczyć się również z takimi kosztami jak odsetki oraz opłata przygotowawcza.

Bezpieczeństwo

Kolejną dosyć ważną zaletą pożyczek krótkoterminowych jest ich bezpieczeństwo, ponieważ przed otrzymaniem środków finansowych konieczne jest podpisanie stosownej umowy, która określa przede wszystkim strony umowy, a także wysokość pożyczki oraz wszystkie związane z nią koszty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie jest konieczne spisywanie umowy w przypadku pożyczania dosyć niskiej kwoty nieprzekraczającej 1000 zł, jednak w praktyce wygląda to zupełnie inaczej, ponieważ wszystkie firmy udzielające pożyczek ze względów bezpieczeństwa spisują stosowną umowę. Taka umowa stanowi gwarancję wszelkich ustaleń i podstawę do ewentualnych roszczeń. Każdemu przysługuje możliwość odstąpienia od umowy pożyczki i w oparciu o jej treść można składać reklamacje. Wszystko to sprawia zatem, że pożyczki krótkoterminowe są bezpieczne.

Więcej informacji

Porównaj oferty chwilówek na stronie https://www.centrumpozyczek360.pl/ - dowiedz się więcej

Zalety pożyczek krótkoterminowych