Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

W zależności od tego, jak długo razem przeżywacie życie, znajdujecie się w różnych fazach związku. Większość par przechodzi przez te siedem etapów związku, które charakteryzują się innymi elementami i co innego odrywa w nich główną rolę.

Wielkie zauroczenie

Jeśli para właśnie się odnalazła, znajduje się w połowie fazy absolutnego zauroczenia. Nikt nie chce spędzić nawet sekundy bez drugiej osoby. Chce się po prostu wiedzieć wszystko o drugim człowieku. Często się uśmiechasz w tej fazie, ale nie ma innego sposobu. Reakcje chemiczne wprowadzają nasz mózg w takie nastroje. W tym samym czasie dopamina, czyli hormon szczęścia jest uwalniana.

Poznawanie się

W tej drugiej fazie poznacie się lepiej, ujawniasz wiele o sobie i słuchasz swojego partnera z wielkim zainteresowaniem. Większość ludzi nigdy nie jest tak otwarta i uczciwa w swoim związku, jak teraz. Oksytocyna i wazopresyna zastępują teraz dopaminę i serotoninę. Dwa hormony wiążące nie tylko dają nam poczucie spokoju i bezpieczeństwa, ale także zapewniają, że idea trwałego związania się z drugą osobą dojrzewa w naszym mózgu.

Pierwsze wątpliwości

Po kilku miesiącach prawie każda para wchodzi w trzecią fazę związku. Jeśli początkowe skrajne zauroczenie jednym z partnerów nie ustąpiło, jest to wskazówka dla psychologów, że zakochana osoba nadal znajduje się w stanie ogromnej niepewności lub że w związku występują inne problemy. Strach przed stratą również może odegrać pewną rolę. Związek składa się teraz w mniejszym stopniu z seksu i niekończących się rozmów i przechodzi do wspólnego życia codziennego. Często w tej fazie pojawiają się pierwsze drobne spory.

Różne oczekiwania

Ten związek jest teraz o kilka miesięcy starszy. Każdy ukształtował opinię o drugiej osobie i rozwinął pewne oczekiwania. Ale nie upłynęło wystarczająco dużo czasu, by dokładnie ocenić drugą osobę. Dlatego też w tej fazie występują albo szczególnie pozytywne, albo negatywne doświadczenia, jeśli partner nie spełnia oczekiwań.

Próby niewielkich zmian

Jeśli partnerstwo będzie kontynuowane, w następnej fazie dojdzie do tego, że jedna osoba chce zmienić drugą. Dzieje się to o wiele rzadziej w formie otwarcie sformułowanego życzenia i znacznie częściej jako subtelne próby przekonania partnera do własnej opinii.

Początek partnerstwa

Jeżeli relacja ta trwała do tego momentu, następuje kolejna faza partnerstwa. Obydwaj partnerzy uznali, że kompromisy są niezbędne. Oczekiwania partnera są teraz jasne i o wiele bardziej realistyczne. Relacja trwa w sposób ciągły, a partnerzy czują się ze sobą głęboko związani. Ślub często staje się tematem w tej fazie, a dzieci są również brane pod uwagę.

Decyzja o uregulowaniu związku

Bliskość jest w tej fazie równie istotna jak fakt, że obaj partnerzy mają swoje własne interesy. W tej fazie miłość osiągnęła punkt, w którym jest absolutna i trudno ją pokonać. Również zaufanie do partnera jest niemal nieograniczone. Małżeństwo ma zatem realną szansę dojść w tym momencie do skutku. Ale tylko wtedy, gdy oboje partnerzy nadal chcą inwestować w relację.

Informacje dodatkowe

Sprawdź skuteczne uwodzenie na stronie https://www.uwodzenie.org/ - blog o relacjach damsko-męskich.

Jakie są fazy związku?

1000 Znaków do wykorzystania