Mając do dyspozycji obszerny obszar ogrodu można pomyśleć o tym, aby zamieścić gdzieś pośrodku mały kompleks namiotowy. Nie trzeba się ograniczać do już istniejących namiotów, ale warto pomyśleć o firmie, która zaoferuje namiot na wymiar. Pozwoli to dostosować wymiary obiektu do naszych autentycznych potrzeb.

Trzeba przyznać, że namioty ogrodowe na wymiar są dość często wybierane wśród klientów szukających odpowiednio zaprojektowanego pawilonu ogrodowego. Potrzeby klientów są na swój sposób unikalne i istniejące rozwiązania nie zawsze sprawdzą się doskonale, a nic nie stoi na przeszkodzie, aby pójść dalej i złożyć zamówienie na jeden z namiotów niestandardowych. Tym bardziej, że ceny takiego rozwiązania są całkiem konkurencyjne i czasem lepiej zdecydować się na namiot posiadający właściwości, które trafiają w nasze gusta idealnie, niż kupować namiot, który po pewnym czasie może okazać się niewystarczający.

Namioty na indywidualne zamówienie posiadają wszystkie ważne cechy jakimi dysponują namioty znajdujące się w regularnej sprzedaży. Są odporne na wszelkie warunki pogodowe – deszcz, śnieg lub grad nie jest w stanie zaszkodzić stabilności takiej konstrukcji tymczasowej. Dodatkowo osoby przebywające wewnątrz namiotu są chronione przed szkodliwym promieniowaniem UV. Niezależnie od dokonanego wyboru związanego z wymiarami obiektu namiotowego producent zapewnia, że dach będzie dostosowany w taki sposób, że śnieg nie będzie zalegał w znacznym stopniu na jego poszyciu, a naturalnie zsuwał się nie doprowadzając do znacznych przeciążeń konstrukcyjnych.

Przy zamawianiu własnego pawilonu ogrodowego warto zwrócić uwagę, że nie tylko wymiary takie jak szerokość, wysokość i długość są pozostawione do gustu klienta, ale również kolorystyka obiektu może być dostosowana do preferencji kupującego. Jest to o tyle ważne, że zwykle pawilony ogrodowe, które są w sprzedaży charakteryzują się stonowaną kolorystyką biało-zieloną lub całkiem białą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zupełnie ekstrawagancki kolor. Sam wybór koloru nie ogranicza się do kwestii ścian, ale równie dobrze można wybrać odmienny kolor dachu, a maskownice liczą się jako osobny element, więc także tutaj można podjąć decyzję o tym, aby zastosować inną barwę. Oprócz standardowych kolorów można też zdecydować się na elementy przezroczyste, co jest dość popularnym rozwiązaniem. Można dzięki temu część ścian pozostawić transparentne, albo zdecydować się na przejrzysty dach, co wpłynie na ilość światła, które będzie dostawać się do środka takiej konstrukcji namiotowej.

Warto wiedzieć, że niezależnie od tego jak duża ma to być konstrukcja i jak bardzo nietypowa to postawienie jej na dowolnym gruncie wciąż stanowi jedną z ważnych cech tego typu obiektów tymczasowych. Jest to o tyle kluczowe, że pawilon ogrodowy zwykle musi zostać postawiony na trawie lub innym, miękkim gruncie. Udaje się pomimo tego zastosować stabilność dzięki stopom kotwiącym, które mocują taki pawilon do każdego typu podłoża. W związku z tym inny rodzaj terenu – beton lub kostka brukowa – tak samo spełnia te funkcje i tam też namiot może zostać bezpiecznie postawiony, bez obawy, że z czasem może stracić stabilność.

Na dodatkowe życzenie klienta tego typu hala namiotowa w formie pawilonu ogrodowego może zostać zmontowana przez profesjonalna ekipę montażową za dodatkową opłatą. Warto zaznaczyć, że do każdego namiotu dołączona jest szczegółowo i zrozumiale napisana instrukcja montażu, więc wynajem ekipy nie jest konieczny.

Pawilon ogrodowy na wymiar