Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Kuchnia z prawdziwego zdarzenia to marzenie niejednego z nas. Kuchnia to serce niemal każdego domu, dlatego warto zainwestować w sprzęty najwyższej jakości. Nie tylko wyposażenie powinno charakteryzować się najwyższym standardem. Materiały wykończeniowe to baza, od której powinniśmy planować remont lub wykończenie nowej kuchni.

Ceramika, drewno, a może szkło? To pytanie zadaje sobie większość z nas, jednak należy rozważyć wszelkie za i przeciw. Szczególnie istotna jest kwestia zabezpieczenia fragmentu ściany, który pozostaje między blatem kuchennym a wiszącymi szafkami. Dobrze wszystkim znane płytki ceramiczne to chyba najbardziej rozpowszechnione rozwiązanie, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszy się szkło do kuchni, które zachwyca swoim nowoczesnym designem, jak również nadzwyczajnie dobrymi parametrami technicznymi.

Szkło hartowane do kuchni

Jak wybrać szkło, które pod wpływem zmiennej temperatury lub mocnych uderzeń nie zamieni się w drobny mak? Wyjściem z sytuacji jest szkło hartowane, którego właściwości pozwalają na szerokie zastosowanie tego rodzaju tworzywa. Świetnie adaptuje się nawet w najbardziej wymagających warunkach, które potrafią siać prawdziwe spustoszenie w przypadku nieco mniej odpornych tworzyw. Płytki szklane do kuchni hartowane, dzięki swojej niebywałej odporności, mogą być montowane w bezpośrednim kontakcie z kuchenką elektryczną, piecem czy płytą indukcyjną, gdzie podczas codziennego gotowania są one szczególnie narażone na szereg czynników szkodliwych jak wysoka temperatura czy wilgoć. W okolicy blatu roboczego czy kuchenki istnieje również ryzyko pojawienia się trudnych do usunięcia plam z tłuszczu lub innych substancji mocno barwiących, które nie wyrządzają krzywdy panelom szklanym do kuchni ze szkła hartowanego. Powierzchnia szkła na ścianę charakteryzuje się odbijaniem cząsteczek brudu, dzięki czemu szkło wolne jest od nieestetycznych śladów czy efektu matowienia.

Szkło dekoracyjne do kuchni – kilka wskazówek

Jak dobrać odpowiedni rodzaj płytek szklanych do kuchni? Czym kierować się przy wyborze? Najważniejszym czynnikiem, który powinien determinować naszą decyzję jest rozmiar i specyfika naszej kuchni. Szkło do kuchni na miarę to najbardziej sprawdzone rozwiązanie, ponieważ możemy dokładnie pokryć wybrany fragment powierzchni ściany w kuchni nieskazitelną taflą szkła, która nada naszej kuchni niezwykle oryginalnego charakteru. Jeśli na powierzchni ściany znajdują się gniazdka elektryczne, należy poinformować o tym producenta, który wywierci otwory odpowiedniej wielkości specjalnie do tego przeznaczonym ostrzem diamentowym.

Jeśli kwestia wymiarów szyby została załatwiona, możemy zająć się stroną estetyczną. W ofercie najbardziej uznanych firm zajmujących się produkcją szkła dekoracyjnego znajdziemy szeroki wybór jeśli chodzi o sposoby jego wykończenia i odcienie . W ostatnim czasie stawiamy przede wszystkim na uniwersalność, ponieważ to transparentny panel szklany do kuchni jest wybierany przez zdecydowaną większość z nas. Jest to w dużej mierze spowodowane minimalistycznym i jednocześnie wielowymiarowym designem, który zapewnia jego przezroczysta struktura. Jeśli nie przepadamy za minimalizmem, możemy sięgnąć po panel szklany do kuchni z nadrukiem, który z pewnością urozmaici nieciekawą i nudną kuchnię. W wielu domach znajduje się szkło ozdobne do kuchni z barwnymi motywami kwiatowymi lub tematyką bezpośrednio związaną z gotowaniem. Rozwiązaniem pośrednim będzie wybór szkła do kuchni lakierowanego, który może przybrać dowolnie wybrany kolor.

Jak wybrać szklane panele kuchenne?