Dzisiaj coraz częściej decydujemy się na zakup mebli biurowych na wymiar, które można dostosować indywidualnie do kuchni. Z drugiej jednak strony do wyboru mamy pełną paletę gotowych mebli, które można dostać także od ręki. Kiedy warto zdecydować się na tę drugą opcję?

Gotowe meble kuchenne to takie meble, które są od razu gotowe do montażu. Producenci oferują nam w tym zakresie pełną paletę różnych rozwiązań, w tym szafki stojące i wiszące, szafki wysokie, dopasowane witryny czy też szafki pod zabudowę zlewozmywaka. Wystarczy dobrać do nich odpowiedni blat i od razu można korzystać ze stylowej, komfortowej kuchni.

Zanim jednak zdecydujemy się na kupno takich mebli do kuchni, warto zapoznać się bliżej z ich plusami i minusami, a także z zasadami ich doboru. Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

Zalety gotowych mebli kuchennych:

  • różne rodzaje mebli do wyboru – pasują do wnętrz nowoczesnych i klasycznych

  • atrakcyjne ceny – za meble do kuchni tego typu zapłacimy kilkukrotnie mniej niż za te na wymiar

  • dostępne od ręki – można kupić je bez czekania na wykonanie

  • łatwe w montażu – przeznaczone także do montażu we własnym zakresie

Wady gotowych mebli kuchennych:

  • brak idealnego dopasowania – ze względu na ustandaryzowane rozmiary mebli

  • ograniczona liczba wzorów do wyboru – brak możliwości samodzielnego skomponowania wyglądu mebli

O czym warto pamiętać przy kupnie gotowych mebli do kuchni?

Wspólnie z serwisem internetowym http://www.dmjmeble.pl/ przygotowaliśmy specjalny poradnik, który krok po kroku prezentuje, jak wybrać najlepsze gotowe meble kuchenne. Od czego powinniśmy zacząć?

Na start należy dokładnie zmierzyć kuchnię, aby wiedzieć, jakie wymiary mebli wybrać. Na tej podstawie będziemy mogli dopasować je do swoich potrzeb, a przy tym do ograniczeń narzucanych nam przez wymiary i kształt pomieszczenia.

Następnie należy dobrać odpowiednie typy mebli, co robimy także w powiązaniu z rozmieszczeniem takich sprzętów jak kuchenka, lodówka, zmywarka czy zlewozmywak.

Gdy już wiemy, jakie są interesujące nas wymiary i rozmieszczenie mebli, możemy zabrać się za ich poszukiwania. Teraz to bardzo proste, ponieważ z asortymentem producentów możemy zapoznać się również on-line.

Poza doborem mebli kuchennych nie zapominajmy także o innych elementach aranżacji wnętrza. Gdy pozwala nam na to dostępna przestrzeń, dobierzmy również krzesła kuchenne oraz stół. Jeśli miejsca jest mało lub mamy aneks kuchenny, możemy zdecydować się także na hokery albo na taborety kuchenne.