Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Bezinwazyjne rolety do okien

Bezinwazyjne rolety do okien

Tego typu rolety do okien, wyróżniają się wysoką jakością wykonania ale także należą do najprostszych w montażu systemów. Dodatkowo są trwałe i nie niszczą w żaden sposób okien oraz nie brudzą ram. Są także dostępne w bardzo przystępnych cenach. Uchwyty do których mocuje się rolety wystarczy przytwierdzić do górnej części okna, co daje w efekcie estetyczny wygląd i możliwość bezkolizyjnego użytkowania. Są także idealnie dopasowane do kształtów i wymiarów okna. Tkanina rolety zawinięta w wałek, porusza się za pomocą umieszczonych na ramie okna dwóch haczyków. W sposób stabilny utrzymują ciężar całej rolety, dodatkowo naciągając ją lekko. Możemy mieć gwarancję, że skutecznie ograniczają przedostawanie się promieni słonecznych do naszego wnętrza. Bardzo dobrze współgrają z pozostałymi elementami dekoracyjnymi wnętrza, jak firany i zasłony. W sposób szybki i łatwy możemy je czyścić, demontować i przede wszystkim wybierać dowolny kolor materiału. 

Termoizolacyjne rolety do okien

Główną funkcją rolety termoizolacyjnej do okien, jest zabezpieczenie pomieszczenia przed promieniami słońca. Wszystko to dzieje się za pomocą podgumowanego materiału, który wyjątkowo odbija promienie słoneczne i reguluje temperaturę pomieszczenia. Wyjątkowo emulsja, która pokryta jest tkaniną, powoduje odbijanie promieni, tym samym nie przedostających się do wnętrza. Wartym rozważenia pomysłem, jest wybór rolet w kasecie. Wygląda to wówczas bardziej estetycznie i chroni roletę przed kurzeniem się. Wybierając rolety termoizolacyjne, musimy liczyć się z większym kosztem, niż w przypadku tradycyjnych materiałów. Taka inwestycja jednak przełoży się na przyjemną temperaturę podczas upałów w mieszkaniu oraz unikniemy tym samym zakupu wiatraków i wentylatorów. Tego typu rolety znajdą swoje zastosowanie zarówno w domach, restauracjach jak i innych pomieszczeniach, gdzie uciążliwe nasłonecznienie blokuje odpoczynek czy pracę. 

Rolety do okien z funkcją dzień i noc 

Rolety do okien z funkcją dzień i noc, to bardzo innowacyjny rodzaj osłon okiennych. Wyróżnia je bowiem charakterystyczna budowa, która składa się z dwóch specjalnych pasów. Jeden z nich pełni funkcje prześwitującą, dzięki której wpuścimy do domu rozproszone światło i druga z nich, całkowicie zaciemniająca, która da efekt całkowitej ciemności w pomieszczeniu. Oba pasy układają się naprzemiennie, dzięki czemu w dowolny sposób możemy regulować poziom zaciemnienia w pomieszczeniu. Rolety te dzielą się na trzy kategorie. Pierwsza z nich to wolnowiszące, montowane do ściany oraz sufitu. Druga opcja to mini rolety, których montaż odbywa się za pomocą kleju, mocnej taśmy, a także z udziałem bezinwazyjnych haczyków. Ostatnią kategorią są rolety umieszczone w kasecie płaskiej, która wykonana jest z wysokojakościowego aluminium. Dzięki temu tkanina jest chroniona i nawijana do przykręconej lub przyklejonej kasety w miejscu ramy okiennej. Rolety do okien z funkcją dzień i noc, można stosować we wszystkich rodzajach pomieszczeń, nawet na dużych oszklonych powierzchniach, dodatkowo można realizować zamówienia na wymiar.