Każdy właściciel strony ma spory wpływ na to, jaką pozycję ma jego domena w wyszukiwarce przy wybranych frazach kluczowych. Aby świadomie wpływać na wyniki, potrzebne jest pozycjonowanie organiczne, czyli budowanie silnej pozycji naszej domeny w sieci. Doświadczony specjalista SEO dysponuje narzędziami oraz technikami, które pozwolą na uzyskanie oczekiwanych rezultatów w krótkim czasie. Na czym polega pozycjonowanie organiczne oraz komu dedykowany jest ten sposób marketingu internetowego?

Poszukiwania w sieci – jakie strony wybieramy?

Niemal każdy użytkownik Internetu przynajmniej kilka razy w ciągu dnia korzysta z pomocy wyszukiwarki internetowej. Jest ona pomocna gdy potrzebujemy informacji, szukamy określonych usług lub szykujemy się na zakupy internetowe. Co robimy w takiej sytuacji? Wpisujemy interesującą nas frazę kluczową i zazwyczaj klikamy w jedną ze stron, która znajduje się najwyższej pozycji.

I tu pojawia się bardzo ważna kwestia, która wytłumaczy nam pozycjonowanie organiczne. Pierwszymi wynikami są reklamy Google. Aby znaleźć się w tym miejscu, musimy wykupić taką usługę. Z kolei pozycjonowaniem organicznym możemy budować pozycję naszej strony w rankingu znajdującym się pod linkami sponsorowanymi. Czy jest to dostatecznie mocna technika pozycjonowania?

Czy pozycjonowanie organiczne działa?

Oczywiście! W ten sposób generujemy naturalny ruch na naszej stronie internetowej pozycjonowanie stron internetowych wymaga oczywiście wyodrębnienia najlepszych fraz kluczowych oraz połączenia ich z naszą stroną. Ogromny wpływ mają także linki zewnętrzne, które prowadzą do naszej domeny. Na pozycję w rankingu wpływa szereg czynników. Tylko doświadczony specjalista SEO jest w stanie zaplanować działania obejmujące najważniejsze aspekty funkcjonowania strony.

Jak już wspominaliśmy, użytkownicy zwykle klikają w pierwsze wyniki wybrane przez wyszukiwarkę. Jak się jednak okazuje, wielu z nas po prostu nie lubi lub obawia się reklam i pomija wyniki adwords, czyli linki sponsorowane. Dzięki temu, bardzo często to właśnie pierwsze strony pod reklamami są najchętniej wybierane przez użytkowników. Skuteczne pozycjonowanie to zbiór technik, ukierunkowanych na wywindowanie naszej strony do samej czołówki wyników wyszukiwania.

Co zrobić, aby nasza strona była wysoko w wyszukiwarce?

Jeśli wystarczą nam naturalne wyniki wyszukiwania i nie oczekujemy płatnej reklamy, pozycjonowanie organiczne sprosta naszym oczekiwaniom. Najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty, który przeanalizuje sytuację naszej strony, sprawdzi konkurencje, a także zaproponuje optymalne działania. Jest to połączone z konsultingiem, dzięki czemu, uzyskamy pożyteczne rady w kontekście utrzymywania wysokiej pozycji naszej strony w wyszukiwarce. Specjalista SEO dysponuje wiedzą oraz narzędziami, które są niezbędne do uzyskiwania satysfakcjonujących efektów pozycjonowania.

Czy pozycjonowanie organiczne to dobra technika budowania pozycji strony?