Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Jak przenieść numer od innego operatora do TOYA?

Ostatnie tygodnie trwania umowy na usługi telefoniczne to dobry moment, aby zapoznać się z propozycjami konkurencji. Operatorzy często aktualizują swoje oferty, dlatego istnieje spora szansa na otrzymanie warunków lepszych od dotychczasowych. Co ważne, ewentualne przeniesienie numeru telefonu będzie proste, wygodne i prawdopodobnie darmowe. Jak wygląda to w firmie TOYA?

Wielu osobom TOYA kojarzy się z usługami telewizyjnymi i internetowymi, jednak w praktyce, firma prężnie działa i rozwija się także na rynku telefonii. Co więcej, już od dobrych kilku lat nie ogranicza się wyłącznie do telefonii stacjonarnej – jest otwarta również na użytkowników telefonów komórkowych. Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku, jak przenieść numer telefonu do TOYA.

Zleć przeniesienia numeru do TOYA

Operator telefoniczny TOYA umożliwia proste i bezpłatne przeniesienie numeru, które wiąże się z minimalnym zaangażowaniem czasowym. Można tego dokonać na jeden z trzech możliwych sposobów:

  • internetowo – wysyłając formularz zamówienia za pośrednictwem strony www.toya.net.pl,
  • telefonicznie – dzwoniąc na infolinię: 42 6333 888,
  • osobiście – w wybranym stacjonarnym Biurze Obsługi Abonenta.

Niezależnie jaką opcję wybierze klient, jego rola ograniczy się do zgłoszenia chęci zmiany usługodawcy. Dalszymi procedurami, w tym również formalnym „odłączeniem” od dotychczasowego operatora, zajmie się już pracownik TOYA. Co ważne, na taką wygodę można liczyć w przypadku zarówno telefonii stacjonarnej, jak i komórkowej.

Wybierz tryb przeniesienia numeru do TOYA

Przeniesienie numeru telefonu wymaga określenia trybu, w jakim nowy operator ma wykonać taką usługę. Klienci, którzy chcieliby możliwie najszybciej zostać abonentami TOYA, mogą skorzystać z opcji przeniesienia numeru w konkretnym dniu. Muszą jednak pamiętać, że jeśli wskazany dzień przypadnie na okres, w którym będzie jeszcze obowiązywała umowa z poprzednim operatorem, ten ostatni może naliczyć opłaty karne.

Druga możliwość, czyli przeniesienie numeru z zachowaniem terminu wypowiedzenia umowy, pozwoli przenieść numer bez narażania się na dodatkowe koszty; w tym wypadku TOYA zacznie świadczyć usługi telefoniczne od razu po zakończeniu umowy z dotychczasowym operatorem. Ostatnia z opcji jest najbardziej bezpieczna i polega na przeniesieniu numeru po upływie terminu wypowiedzenia oraz ewentualnych okresów promocyjnych; w tej sytuacji nie zachodzi choćby najmniejsze ryzyko, że poprzedni usługodawca naliczy jakiekolwiek opłaty karne.

Więcej informacji o tym, jak przenieść numer do TOYA, można znaleźć na stronie: https://toya.net.pl/telefonia/oferta/przeniesienie-numeru.

Inne ważne informacje dla przenoszących numer

Przeniesienie numeru w momencie, gdy obowiązuje już inna umowa na usługi telefoniczne, wiąże się z naliczeniem karnej prowizji, która często odpowiada sumie opłat abonamentowych przypadających na niewykorzystany okres. Oznacza to, że jeśli do zakończenia obecnej umowy pozostało niewiele czasu, a konkurencja przygotowała atrakcyjną ofertę, korzyści wynikające ze zmiany usługodawcy mogą być większe, niż straty wynikające z ewentualnej sankcji.

Warto pamiętać, że operatorzy rywalizują zarówno pod względem cen, jak i w obszarze dodatkowych korzyści. Jeśli chodzi o telefonię komórkową, klientów może skusić na przykład dostępność dużych pakietów Internetu, czy też bogaty wybór smartfonów w abonamencie. W przypadku telefonii stacjonarnej, do przeniesienia numeru może zachęcić wygoda, jaką daje korzystanie z wielu różnych usług u jednego dostawcy. Tacy usługodawcy, jak TOYA, posiadają w ofercie usługi telefoniczne, telewizyjne oraz internetowe, i każdą z nich pozwalają na korzystnych zasadach włączyć do jednej umowy.

Należy podkreślić, że o ile numer komórkowy można przenieść w pełni swobodnie, tak już w przypadku telefonii stacjonarnej istnieją pewne ograniczenia. Uściślając, przeniesienie numeru stacjonarnego jest możliwe pod warunkiem, że w budynku klienta znajduje się infrastruktura TOYA.