Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Transport pianina – o czym należy pamiętać?

Pianino, podobnie jak szereg innych instrumentów muzycznych, wymaga zachowania szczególnej ostrożności podczas jego przemieszczania. Nieodpowiednie warunki transportu pianina mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian w jego funkcjonowaniu. Jak bezpiecznie transportować pianino? Czy można samodzielnie przewozić instrument?

Jak przygotować pianino do transportu?

Pianino jest jednych z najcięższych instrumentów muzycznych, których masa może sięgać nawet do 300 kg. Ponadto pianina są duże, a ich ciężar jest nierównomiernie rozłożony, co dodatkowo utrudnia ich przemieszczanie. Nietrudno domyślić się, że tego typu ładunek jest nie lada wyzwaniem podczas transportu. Jak przygotować instrument przed jego przewozem? Pierwszym krokiem powinno być dokładnie zmierzenie pianina, a dokładnie jego wysokości, głębokości i szerokości. Poznanie wymiarów pozwoli ocenić nam, czy pianino bez problemu przejdzie przez drzwi domu, korytarz oraz czy zmieści się na przyczepie pojazdu.

Kolejnym etapem jest zabezpieczenie ładunku przed ewentualnymi uszkodzeniami. W tym celu można wykorzystać koce, kartony oraz folię. Nie można zapomnieć o klapie klawiszy, którą należy dokładnie zakleić za pomocą taśmy klejącej. Następnym krokiem jest przemieszczenie pianina do auta, co jest dużym wyzwaniem, szczególnie gdy mieszkamy wysoko w bloku, w którym nie ma windy. Do zniesienia instrumentu potrzebne będą co najmniej 3 osoby. Pianino należy znosić w pozycji stojącej, trzymając za uchwyty i ławę klawiatury.

Transport pianin

Transport pianin powinien odbywać się w sposób ostrożny, z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Przyczepa, w której ma być przewożony instrument, musi być wyposażona w podłoże uniemożliwiające przemieszczanie ładunku w trakcie transportu. Ponadto pianino powinno być przypięte za pomocą specjalnych pasów.

Istotne jest zapewnienie instrumentowi odpowiedniej pozycji. Każde pianino, z uwagi na mnogość elementów wewnętrznych oraz możliwość roztrojenia, musi być transportowane w pozycji stojącej. Właściwe przewożenie tak dużego i ciężkiego ładunku jest ważne nie tylko z punktu widzenia jego użytkownika, ale również z perspektywy bezpieczeństwa na drodze.

Transport pianin – samodzielnie czy z firmą?

Transport pianin, z uwagi na charakter ładunku, zdecydowanie lepiej powierzyć firmie transportowej, niż realizować go na własną rękę. Na polskim rynku funkcjonuje obecnie wiele przedsiębiorstw oferujących przewóz dużych instrumentów muzycznych w korzystnych cenach. Przykładem firmy zajmującej się m.in. transportem pianin jest przedsiębiorstwo Fortis Przeprowadzki zlokalizowane przy ulicy Okopowej 70/106 w Łodzi: https://fortis-przeprowadzki.pl/uslugi/transport-pianin.

Wyspecjalizowane firmy przewozowe dysponują odpowiednimi środkami transportu, pozwalającymi na przemieszczenie nawet największych instrumentów muzycznych. Innym argumentem przemawiającym za wyborem firmy transportowej jest fakt, że posiadają one wykwalifikowaną kadrę, doświadczoną w realizacji rozmaitych ładunków. Celem zapewnienia bezpiecznego transportu pianina zdecydowanie lepiej skorzystać z usług fachowców, niż samodzielnie przewozić instrument.