Pod znakiem sportowej rywalizacji, przy słonecznej pogodzie i w rodzinnej atmosferze – tak przebiegały Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim "Family Cup", pod patronatem starosty zgierskiego Bogdana Jaroty. Na zgierskiej Malince o medale, ale i nagrody, ufundowane m.in. przez powiatowy samorząd, rywalizowało ponad 80 miłośników jednośladów.

W imprezie zorganizowanej przez Młodzieżówy Dom Kultury w Zgierzu, wzięli udział zarówno młodsi, jak i starsi kolarze, a także całe rodziny. Taka właśnie jest idea całego cyklu imprez sportowych „Family Cup” – aktywne spędzanie wolnego czas z najbliższymi.

Tegoroczna trasa była nieco zmieniona, ale jak zwykle nie zabrakło licznych podjazdów, czy piaszczystych fragmentów. W zależności od wieku kolarze mieli do pokonania od kilku do kilkunastu kilometrów.

Tradycyjnie na zakończenie zawodów przyszedł czas na wręczenie nagród rzeczowych i pucharów. Najlepszych udekorowali: Karol Maśliński członek Zarządu Powiatu Zgierskiego wspólnie z Anetą Kopacz dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.


Powiat Zgierz: Rowerowe ściganie dla dużych i małych