W sumie 140 tysięcy zł trafi do 15 klubów sportowych w powiecie zgierskim w ramach Rządowego Programu KLUB

Program „KLUB” ma za zadanie wspierać w szczególności małe i średnie kluby sportowe.

Dziś, na konferencji prasowej z udziałem posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego, wicestarosty zgierskiego Dominika Gabrysiaka i prezydenta Zgierza Przemysława Staniszewskiego, przedstawicielom klubów z naszego powiatu wręczono symboliczne promesy.

- Wszystkie kluby, które poprawnie złożyły aplikacje do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, otrzymały dofinansowanie. Te pieniądze są przeznaczane na sprzęt, na zgrupowania i wyjazdy, a także w jakiejś mierze mogą być przeznaczane na wynagrodzenia dla trenerów, bo wiemy, że okres pandemii był dla nich ciężki – mówił poseł Marek Matuszewski.

Po 10 tys. zł otrzymały kluby jednosekcyjne, w tym w naszym powiecie: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy MUKS Zgierz, Klub Karate Kyokushin Nintai Głowno, Uczniowski Międzyszkolny Klub sportowy Zgierz, MKS Bzura Ozorków, Międzyszkolny Klub Sportowy Zgierz, Ludowy Klub Sportowy Rosanów, Boruta Olimpijczyk Zgierz&Radom Wrestling Team, Ozorkowski Klub Karate, Ludowy Klub Sportowy „HURAGAN” w Swędowie, Uczniowski Klub Sportowy „Czwórka” Aleksandrów Łódzki, Klub sportowy „Boruta” Zgierz, Zgierski Klub Sportowy „Włókniarz” i Uczniowski Klub Sportowy Bzura Ozorków.

Po 15 tys. zł otrzymały kluby wielosekcyjne: Klub Sportowy „Grucha” Ozorków i Towarzystwo Gimnastyczne Sokół.

- Nie ukrywam radości z tego powodu, że rządzący skupiają się nie tylko na budowaniu infrastruktury sportowej w dużych ośrodkach, ale także na wspieraniu takich małych klubów w niewielkich miejscowościach, jak chociażby LKS Rosanów, gdzie te pieniądze na pewno ułatwią ich bieżące funkcjonowanie. To bardzo ważne i mam nadzieję, że w również kolejnych latach będziemy mogli te małe kluby doposażać z rządowego programu.

W skali całego kraju, w ramach tegorocznej edycji programu „KLUB” na ponad 5000 klubów przeznaczono łącznie 70 mln. zł, w tym w województwie łódzkim - ponad 3 mln zł na 280 klubów.


Powiat Zgierz: Pieniądze na sport