Próba odpowiedzi na pytanie czy mityczny Herakles to praprapradziad Supermena, analizowanie przebiegu bitwy nad Bzurą, podróż po miastach Europy i świata z raperem Taco Hemingwayem, zgłębianie wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych i języku angielskim – a to wszystko w jednym miejscu, podczas II edycji „Staszicowskiego Festiwalu Nauki”. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu zaprosił ósmoklasistów, aby mogli poznać filozofię nauczania i uczenia się w powiatowej placówce oświatowej.

– Doświadczenie, bezpośredni kontakt i praktyka znaczą więcej niż tysiące słów, dlatego przygotowaliśmy dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych lekcje, dzięki którym mogli nas poznać, czy zadać pytanie przyszłym kolegom – mówi Beata Pośpiech, dyrektor „Staszica”. – Wierzę, że we wrześniu zobaczymy ich już nie jako gości, ale uczniów naszej szkoły.

Podczas festiwalu ósmoklasiści przekonali się także, że chemia może być kolorowa, matematyka zabawna, a znajomość praw fizyki przydaje się w życiu codziennym. Jednak nie samą nauką człowiek żyje, dlatego na zakończenie wydarzenia młodzież miała okazję sprawdzić swoją sprawność sportową grając w bule, a także tańcząc wspólnie do piosenki„Danser encore”.

– Cieszę się, że w tak pomysłowy sposób, powiatowa szkoła promuje swoją ofertę edukacyjną – mówi wicestarosta zgierski Dominik Gabrysiak, odpowiedzialny za oświatę.

Poniżej prezentujemy także film Z II edycji Staszicowskiego Festiwalu Nauki:Powiat Zgierz: Staszicowski Festiwal Nauki