Najtańsze OC - jak je znaleźć?

Wybierając obowiązkowe OC wielu kierowców zwraca uwagę głównie na jego cenę. Wszystkie oferty dostępne na rynku muszą spełniać określone wymogi prawne pod kątem zakresu ochrony. Dlatego wielu właścicieli samochodów wybiera najmniej kosztowne ubezpieczenie. Na co należy jednak zwrócić uwagę przy jego zakupie i jak w gąszczu ofert znaleźć to najtańsze? Podpowiadamy.

W jaki sposób znaleźć najtańsze OC?

Od wielu lat sprawdzonym i skutecznym sposobem na znalezienie najtańszej oferty OC jest korzystanie z porównywarek internetowych. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim łatwość uzyskania rzeczywistych wyników, a nie tylko orientacyjnych cen. Po wprowadzeniu odpowiednich danych, między innymi wieku kierowcy, marki i rodzaju samochodu, można uzyskać konkretne dane na temat tego gdzie najtaniej możemy zakupić polisę.

Niebagatelne znaczenie ma także to, że w prosty sposób można zestawić oferty różnych ubezpieczycieli i zapoznać się z ich szczegółowym regulaminem. Zaletą jest także to, że po kliknięciu w odpowiedni link można wykupić daną polisę bez wychodzenia z domu. Co jest szalenie wygodne, zwłaszcza dla zapominalskich, którzy muszą wykupić obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na ostatnią chwilę.

Na co zwrócić uwagę kupując najtańsze OC?

Zanim zdecydujemy się na zakup najtańszego OC, należy dokładnie sprawdzić renomę towarzystwa ubezpieczeniowego. Polskie prawo wymaga podstawowego i obowiązkowego zakresu ochrony dla wszystkich ofert na rynku. Mimo to istotną rolę odgrywa jakość świadczonych usług przez firmę, która ma w swojej ofercie taką usługę. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim łatwy kontakt, zwłaszcza za pośrednictwem infolinii lub czatu internetowego. Wielu kierowców zwraca także uwagę na to czy w ich okolicy znajduje się placówka stacjonarna w której mogą osobiście podpisać umowę.

Warto wiedzieć o tym, że ubezpieczenie OC przypisane jest do konkretnego pojazdu, nie do kierowcy. Jeśli musimy ubezpieczyć więcej aut, to niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mogą zaoferować nam dodatkową zniżkę. Jeszcze więcej możemy zaoszczędzić jeśli zdecydujemy się wykupić polisę nie tylko na samochód, ale również na życie lub nieruchomość. Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje atrakcyjne zniżki za zakupy większych pakietów polis. Jeśli więc znaleźliśmy najtańsze OC to nie zawsze pośpiech będzie tutaj wskazany. Najlepiej wcześniej porównać korzyści wynikające bezpośrednio z zaplanowanych wcześniej zakupów ubezpieczeń i na podstawie tego podjąć właściwą decyzję.