biżuteria ślubna

Każda panna młoda chce wyglądać na swoim ślubie jak milion dolarów. To jest jeden dzień w życiu, w którym znajduje się w centrum uwagi wraz ze swoim świeżo upieczonym mężem. Aby wyglądać doskonale, trzeba wszystkie elementy dokładnie do siebie dopasować. Chodzi o suknię, buty, makijaż, fryzurę i dodatki takie, jak biżuteria. Nie wszystkie kobiety idące do ołtarza decydują się na naszyjnik czy bransoletkę, ale większość wybiera kolczyki. Ich ilość na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Sprawdź, jak dobrać odpowiednie kolczyki do swojej kreacji, aby wyglądać szałowo!

Kolczyki długie czy krótkie?

Decyzja, czy kolczyki ślubne będą długie lub krótkie, zależy przede wszystkim od wybranej sukni ślubnej. Dlaczego? Odkryte ramiona oraz dość głęboki dekolt wręcz krzyczą o to, aby całość czymś udekorować. W takiej sytuacji sprawdzą się kolczyki długie, które fantastycznie podkreślą szyję oraz ją optycznie wydłużą. Wśród takich kolczyków można znaleźć prawdziwe perełki. Niezwykle pięknie wyglądają długie wiszące kolczyki przypominające łezki lub kwiaty. Kolczyki z kryształkami potrafią odmienić wizerunek przyszłej żony. Nie wszystkie panny młode chcą jednak odkrywać aż tyle, nawet na własnym ślubie i weselu. Wiele młodych kobiet stawia na prostotę, minimalizm, bez nadmiernego odkrywania ramion. Zabudowana suknia ślubna prezentuje się pięknie, a do niej najlepiej pasują kolczyki krótkie. Mogą to być delikatne perełki, kwiatuszki, łezki, kółeczka czy literki.

Czy fryzura ma znacznie podczas doboru kolczyków?

Jeśli nie suknia ślubna, na wybór kolczyków może mieć wpływ fryzura panny młodej. To kolejny ważny aspekt, o którym nie można zapomnieć podczas przygotowań do tego wielkiego dnia. Wysoko upięte włosy generują potrzebę założenia długich, a nawet bardzo dużych kolczyków. Mogą to być proste twory jubilera, jak i stosunkowo fikuśne, ale nadal długie. Czasem kolczyki te mogą sięgać aż do ramion. Istotne jest, by nie były zbyt ciężkie, jak na wrażliwe damskie ucho, które może się nieestetycznie rozciągnąć pod zbyt dużym ciężarem.

Panny młode coraz częściej decydują się na włosy rozpuszczone, które przepięknie okalają twarz. W takiej sytuacji najlepszym i sprawdzonym wyborem będą kolczyki malutkie, delikatne, które nie zahaczą niepotrzebnie o luźne kosmyki.

Na jaki kolor kolczyków ślubnych się zdecydować?

Czy kolor biżuterii ślubnej ma znaczenie? Jak najbardziej! Panny młode nie mogą się zdecydować na konkretny kolor, ponieważ bardzo często zwodzą je kolorowe kamienie. Do najbardziej uniwersalnych kolorów należy złoto oraz srebro. W tym przypadku dylemat rozwiązany zostaje przez gust panny młodej. Lepiej wybrać takie kolczyki, w których będziesz się dobrze czuć. Jeśli złoto do Ciebie nie przemawia, nie warto zmuszać się do założenia takich kolczyków i tak samo działa to, kiedy kobieta nie lubi srebra. Sporo do powiedzenia może mieć karnacja. Brunetki rewelacyjnie wyglądają w towarzystwie złotej biżuterii, natomiast blondynkom bardziej pasuje srebro.