Teneryfa na ferie zimowe

Teneryfa to znakomity wybór na ferie zimowe w szczególności, gdy za oknem pogoda daje w kość. Na zewnątrz mroźno, zawierucha czy też szaro buro. W tych miesiącach chandra dużo szybciej dopada, a gdy pogoda jest w kratkę naszym pociechom zamkniętym w domach, też zaczyna się nudzić. W końcu gdzie wyładować ich energię do życia, gdy dzień jest tak krótki, a pogoda nie dopisuje. Ferie zimowe mogą przerażać rodziców faktem, że pociechy nie będą miały czym się zająć, a w efekcie spędzą czas w domu przed komputerem. Znudzone dzieciaki to nie łatwy orzech do zgryzienia.

Tymczasem na Teneryfie świeci słońce, a ulicami przechadzają się uśmiechnięci turyści w letnim okryciu. Dzieci bez oporów skaczą i biegają wśród relaksujących się rodziców. W dzień pogoda i temperatura przypomina szczyt wiosny, którą tak już wyczekujemy z niecierpliwością. To idealny czas, aby odwiedzić Wyspy Kanaryjskie oraz naładować baterie. Podgrzewane baseny w większości kurortów turystycznych czy też kąpiel w oceanie to niesamowite wrażenia, gdy jeszcze kilka godzin wcześniej trzeba było zakładać kurtki, czapki i szaliki. W większość hoteli charyzmatyczni animatorzy umilają pobyt dorosłym, jak i najmłodszym. Jednak nie tylko samym leżakowaniem i kąpielami zachęca do siebie ta wyspa. Różnorodność krajobrazu poczynając od słonecznego wybrzeża poprzez malowniczo zielone masy górskie, zapierające dech w piersiach klify czy też widok ośnieżonego wulkanu rozwija wyobraźnię naszych maluchów.

Atrakcje dla dzieci na Teneryfie

Wodne parki rozrywkowe takie jak Siam Park i Aqualand czy też zoo Loro Park, Jungle Park oraz Monkey Park czekają na swoich gości cały rok. Oprócz tych najbardziej popularnych światowej sławy atrakcji znajdziecie też park linowy, położony w środku lasu, który będzie niesamowitą przygoda dla całej rodziny lubiącej spędzać czas aktywnie.

Teneryfa zachęca też miłośników przyrody, by zaobserwować na wolności oceaniczne zwierzęta takie jak walenie czy delfiny. Rejsy jachtami, katamaranami czy też statkiem wikingów dają okazję do bliższego kontaktu z ssakami morskimi. Odbywają się one codziennie i bezwarunkowo zapewnią wspomnienia na całe życie. Istnieje też wiele szkółek nurkowania, które umożliwiają nam zobaczenie podwodnego świata pełnego kolorowych ryb. Jeśli dopisze nam szczęście to uda nam się popływać wraz z żółwiami oraz płaszczkami. Nawet zwykły spacer klimatycznymi alejkami pełnymi palm i kolorowych kwiatów umożliwia spotkanie wszechobecnych jaszczurek czy papug.

Te i wiele innych niespodzianek czekają na nas w tym niesamowitym i niepowtarzalnym miejscu na świecie, jakim jest Teneryfa i pozostałe z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich.