Wybór rolet bezinwazyjnych dla nietypowych wymiarów okien

Nie każde okno ma standardowy wymiar i kształt. Co w przypadku, gdy chcemy to takich modeli dobrać roletę? Odpowiednie dopasowanie jej do okna jest niezwykle istotne nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale i funkcjonalności. Dlatego w takich przypadkach najlepszym wyborem będą rolety bezinwazyjne - proste w montażu i nieingerujące w strukturę okna.

Rolety na niestandardowe okna - jakie będą najlepsze?

W przypadku okien o nietypowych wymiarach możliwości wyboru rolet są nieco mniejsze niż przy tych standardowych, co jednak nie oznacza, że należy się tu ograniczyć tylko do jednego rodzaju.

Na nietypowy rozmiar okna będą pasowały między innymi:

  • tradycyjne rolety materiałowe wyprodukowane na specjalne zamówienie według ściśle określonych wymiarów. Takie modele dostępne są również w wersji nieinwazyjnej - dobrze chronią przed słońcem, a ich montaż nie wymaga żadnej ingerencji w ramy okienne;

  • rolety dzień noc, rozwiązanie modne i wygodne, w których przepuszczalność światła można łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb. Świetnie się prezentują, a przy tym są rozwiązaniem funkcjonalnym;

  • rolety plisowane świetnie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach. To dobra alternatywa dla inwazyjnych w montażu żaluzji. Pod względem estetyki są różnorodne, przez co łatwiej dopasować je do charakteru wnętrza.

Każdy z wymienionych typów rolet można zamontować w sposób bezinwazyjny - bez wiercenia czy jakiejkolwiek innej ingerencji w budowę okna. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które można zastosować zawsze - nawet jeżeli w domu zamontowany mamy nietypowy rozmiar okna.

Dlaczego warto postawić na bezinwazyjne rolety?

Rolety bezinwazyjne sprawdzą się tak naprawdę przy każdym typie okna. To uniwersalny wybór niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z oknem standardowym, czy takim, którego wymiary nie należą do typowych. Montaż rolet bezinwazyjnych jest prosty - nie wymaga ingerencji w strukturę ramy okiennej, przez co niemal każdy będzie mógł przeprowadzić go samodzielnie.

Taka roleta może być przyklejana lub montowana na haczykowatych uchwytach na szczycie skrzydła. Idealnie nadaje się do każdego pomieszczenia - łatwo ją zdjąć i wyczyścić, a później zamontować na swoim miejscu pierwotnym.

Gdzie znaleźć najlepsze przesłony na okna o nietypowych rozmiarach?

Wybór rolet na niestandardowe okna nie jest tak duży, jak na te o klastycznych, typowych wymiarach. stawiając na jakość i możliwość dopasowania produktu do indywidualnych potrzeb warto skorzystać z oferty https://anwis.pl/pl/rolety-plisowane-bezinwazyjne-instalacja-bez-wiercenia. Tu jakość łączy się idealnie z funkcjonalnością, estetyką i indywidualnym dopasowaniem do użytkownika.