Dwaj pijani kierowcy spowodowali wypadki i zostali zatrzymani
Dwaj nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani dzięki czujności świadków. To kolejny przykład, jak nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może stwarzać zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.
  1. Dwóch kierowców zatrzymanych za jazdę po alkoholu.
  2. Wypadek w Rosanowie na ul. Długiej.
  3. Kolizja w Zgierzu na ul. Wyspiańskiego.
  4. Apel policji do świadków zdarzeń drogowych.

W miniony weekend doszło do dwóch poważnych incydentów z udziałem nietrzeźwych kierowców. Oba wydarzenia mogły skończyć się tragicznie, gdyby nie szybka reakcja osób postronnych. W Rosanowie, na ul. Długiej, świadkowie zauważyli, jak kierowca renault uderza w hydrant, a następnie w betonowy płot. Mężczyzna, który miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, prosił przechodniów, by nie informowali o zdarzeniu policji. Dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu świadków, nietrzeźwy kierowca został szybko wyeliminowany z ruchu drogowego.

Kolejny przypadek miał miejsce w Zgierzu, na ul. Wyspiańskiego. Tam, 19 maja 2024 roku, kierowca hondy stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do uderzenia w przydrożne drzewo. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Brak odpowiedzialności i wyobraźni mógł zakończyć się dużo gorzej, gdyby nie szybka interwencja świadków i służb.

W obu przypadkach, zatrzymani mężczyźni wkrótce usłyszą zarzuty. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność i rozwagę.

Podkomisarz Robert Borowski podkreśla:

„Dziękujemy świadkom, którzy prawidłowo zareagowali w tej sytuacji. Policja apeluje, aby zawsze podejmować zdecydowane działania, kiedy mamy przypuszczenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący, to zawsze wielkie niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.”

Te incydenty pokazują, jak ważna jest czujność i szybka reakcja świadków. Tylko dzięki wspólnym działaniom możemy poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach i zapobiec tragediom. Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na to, co dzieje się wokół nas. Bądźmy odpowiedzialni i reagujmy, kiedy widzimy potencjalne zagrożenie.


Źródło: KPP w Zgierzu