Uczniowie z Ozorkowa w okręgowym etapie Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie po raz trzeci z rzędu zdobyli pierwsze miejsce w etapie okręgowym XXX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Ich zaangażowanie i umiejętności ratunkowe zostały docenione przez sędziów, a teraz będą reprezentować województwo łódzkie w finale w Lublinie.

  1. Scenariusze zadań obejmowały różnorodne sytuacje kryzysowe.
  2. Uczniowie byli wyposażeni w apteczki i podstawowy sprzęt ratowniczy.
  3. Drużyna z Ozorkowa zajęła pierwsze miejsce po raz trzeci z rzędu.
  4. Finał Ogólnopolskich Mistrzostw odbędzie się w Lublinie.

W trakcie zawodów młodzież miała okazję sprawdzić swoje umiejętności w różnych symulowanych sytuacjach kryzysowych. Scenariusze obejmowały m.in. udzielanie pomocy osobie po amputacji palca, kobiecie w ciąży oraz jej niepełnosprawnemu partnerowi z bólem w klatce piersiowej, a także dziewczynie dźgniętej nożem i młodzieży po wypadku na rolkach. Każde zadanie wymagało od uczestników szybkiego i skutecznego działania.

Drużyny były oceniane nie tylko za poprawne udzielenie pierwszej pomocy, ale także za właściwe zabezpieczenie miejsca zdarzenia, rozpoznanie stanu poszkodowanych, prawidłowe wezwanie pomocy medycznej oraz zapewnienie rannym komfortu psychicznego. Istotnym elementem zawodów był również test z wiedzy o pierwszej pomocy oraz historii i działalności PCK.

Reprezentacja I LO w Ozorkowie, w składzie: Wiktoria Michalska (kapitan), Dominika Młodak, Maja Matusiak, Marcelina Kubiak i Wiktor Szabela, pod opieką Witolda Polaka – nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa i instruktora pierwszej pomocy PCK, po raz trzeci z rzędu okazała się najlepsza spośród wszystkich startujących ekip.

Nasza drużyna będzie teraz reprezentować województwo łódzkie w finale Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, który odbędzie się na początku czerwca w Lublinie. To ogromne wyróżnienie i dowód na wysoki poziom przygotowania młodzieży.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku powiatowy samorząd sfinansował zakup czterech plecaków medycznych, co znacząco wsparło młodzież w ich przygotowaniach do zawodów. Wyposażenie plecaków pochodziło z ozorkowskich aptek. Dzięki temu wsparciu, nasi uczniowie mogli jeszcze lepiej rozwijać swoje umiejętności ratownicze.

Z takim ratownikami możemy czuć się bezpiecznie. Ich zaangażowanie i profesjonalizm są godne podziwu, a wyniki osiągnięte na zawodach tylko to potwierdzają.


Opierając się na: Powiat Zgierski