Powiat reaguje na skargi mieszkańców ul. Sienkiewicza dotyczące hałasu i smrodu

Mieszkańcy ul. Sienkiewicza w Zgierzu borykają się z poważnymi problemami związanymi z uciążliwym smrodem i hałasem, które przypisują działalności pobliskich zakładów przemysłowych. Władze powiatu podjęły już pierwsze kroki w celu rozwiązania tej trudnej sytuacji.
- Problemy mieszkańców i ich źródło
- Spotkanie z władzami powiatu
- Działania podjęte przez Starostwo
Problemy mieszkańców i ich źródło
Wielu mieszkańców ul. Sienkiewicza w Zgierzu zgłasza skargi dotyczące nieprzyjemnych zapachów oraz hałasu, które są wynikiem działalności kilku przedsiębiorstw w okolicy. Zgłoszenia te dotarły do dziennikarzy z Kanału D.N.O. (Dla Naszej Okolicy), którzy zainteresowali się tematem i postanowili porozmawiać z przedstawicielkami Starostwa Powiatowego w Zgierzu.
Spotkanie z władzami powiatu
W miniony czwartek odbyło się spotkanie, w którym wzięły udział Justyna Romanow-Przybylak, członkini Zarządu Powiatu Zgierskiego, oraz Emilia Szumska, naczelniczka Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Podczas rozmowy poruszono złożoność sytuacji, z jaką borykają się mieszkańcy. Jak zauważyła Romanow-Przybylak, sytuacja jest wielowątkowa i trudna m.in. ze względu na usytuowanie czterech zakładów przemysłowych w jednej lokalizacji”. Warto podkreślić, że problem ten nie jest nowy już w 2021 roku Starosta Zgierski podejmował działania mające na celu jego rozwiązanie.
Działania podjęte przez Starostwo
W odpowiedzi na skargi mieszkańców, Starosta Zgierski rozpoczął postępowania wobec dwóch firm, które mają na celu zmianę pozwolenia na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza. Wprowadzono obowiązek prowadzenia pomiarów emisji, co ma na celu monitorowanie wpływu działalności tych zakładów na jakość powietrza. Dodatkowo, w przypadku jednej z firm, skierowano pismo do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi w sprawie wstrzymania użytkowania instalacji, ponieważ nie wpłynęło jej zgłoszenie. Starostwo wystąpiło również z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli i pomiarów emisji w związku z podejrzeniem spalania odpadów.
Starosta Romanow-Przybylak zapewniła, że władze są wyczulone na potrzeby mieszkańców i dążą do znalezienia rozwiązań, które pomogą w tej trudnej sytuacji. Temat uciążliwości dla mieszkańców ul. Sienkiewicza był również poruszany w rozmowie z reporterem TVP Łódź, co może przyczynić się do większej świadomości społecznej na ten temat.
Według informacji z: Starostwo Powiatowe Zgierz
Ostatnie Artykuły

Folklor w Lipce przyciągnął 24 zespoły i kapele. Jury miało pełne ręce pracy

Laboratoria AI trafią do szkół w powiecie zgierskim. Lista jest długa

Szkoły z powiatu zgierskiego na liście KPO. Sprzęt trafi do 25 placówek

Stary Młyn wyciąga kulturę poza mury. Zgierz stawia na dwa partnerstwa

Burza przerwała turniej w Woli Mąkolskiej. Po wznowieniu padły rozstrzygnięcia

Plan wsparcia dla rodzin w Zgierzu na lato i jesień już jest gotowy

Aktywny Orlik wraca do Zgierza. Seniorzy i młodzież dostaną swoje godziny

Sześć darmowych wypraw i koncert pod chmurką. Łódzkie ma plan na wakacje

Malinka znów z dobrym wynikiem. Woda ponownie przeszła badanie bez zastrzeżeń

Policjant pomagał po wypadku - teraz ruszyła zbiórka krwi dla niego

Autobusy wracają na stałą trasę po blokadzie na Gałczyńskiego

W Smolicach zniknął problem dojścia do przystanku. Jest nowy chodnik

Świętojanki i rodzinny piknik otworzyły wakacje w powiecie zgierskim

Rowerem spod Malinki do rezerwatów. Powiat pokazuje zieloną trasę
Przydatne dane teleadresowe
- Filia Biblioteczna w Solcy Wielkiej - kontakt, godziny i zasady wypożyczeń
- Zakład Gospodarki Komunalnej w Parzęczewie - kontakt, godziny, usługi
- Urząd Stanu Cywilnego w Głownie - kontakt, godziny, sprawy obywatelskie
- Gminny Ośrodek Zdrowia w Parzęczewie - Filia w Leźnicy Wielkiej: kontakt, rejestracja, porady lekarskie
- Pływalnia Olimpijczyk w Aleksandrowie Łódzkim - cennik, godziny i atrakcje
- Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strykowie - kontakt, godziny, awarie

