
Młodzież z Zgierza wkracza do świata samorządu! Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych odkrywają tajniki pracy starostwa.
- Spotkanie młodych liderów w Starostwie Powiatowym w Zgierzu
- Symulacja sesji Rady Powiatu – młodzi radni w akcji!
Spotkanie młodych liderów w Starostwie Powiatowym w Zgierzu
W dniu 19 marca, w Starostwie Powiatowym w Zgierzu, odbyła się wyjątkowa lekcja wiedzy o społeczeństwie, która przyciągnęła uwagę uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie. Młodzież miała niepowtarzalną okazję, aby na własne oczy zobaczyć, jak funkcjonuje lokalny samorząd oraz jakie wyzwania stoją przed jego przedstawicielami.
Symulacja sesji Rady Powiatu – młodzi radni w akcji!
Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami na temat struktury powiatu oraz kompetencji starosty przez Joannę Mariankowską z Zarządu Powiatu. Młodzież mogła dowiedzieć się, gdzie kierować swoje sprawy, takie jak rejestracja pojazdów czy uzyskiwanie pozwoleń budowlanych. W drugiej części wydarzenia odbyła się symulacja sesji Rady Powiatu Zgierskiego, podczas której młodzi radni poruszyli istotne dla nich tematy. Dyskutowali o propozycjach dotyczących m.in. budowy oświetlonego przejścia dla pieszych oraz utworzenia Mobilnego Centrum Interwencji Kryzysowej.
Takie inicjatywy mają na celu aktywizację młodzieży i zachęcenie jej do angażowania się w sprawy lokalne. To doskonały krok ku przyszłości, który pokazuje, że młode pokolenie ma głos i może wpływać na otaczającą rzeczywistość.
Na podstawie: Powiat Zgierski