Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Złoty jeż

Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski oraz firma General IT zapraszają do wyjątkowej licytacji - ZŁOTEGO JEŻA ZE ZGIERZA (Jeż został ufundowany przez Zarząd firmy GENERAL IT).

Licytacja unikatowego złotego jeżyka https://aukcje.wosp.org.pl/zloty-jez-ze-zgierza-dla-wosp… na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).

Jeż jest symbolem Miasta Zgierz od 2006 roku, a do pomysłu zainspirował ówczesne władze miasta wiersz Wandy Chotomskiej "Przygody jeża spod miasta Zgierza". Autorka została również Honorową Obywatelką Miasta. Od tego czasu jeż pod różnymi postaciami i w różnych okolicznościach pojawia na kartach historii Zgierza. Jest oficjalnym symbolem Miasta. I właśnie stąd pomysł, aby ten sympatyczny zwierzak nie tylko dzieci cieszył, ale także im pomógł.

Jeżyk został wykonany w pracowni jubilerskiej specjalne na tę aukcję z 14-karatowego złota o wadze 21,3 g. Jest wzorowany na mosiężnej rzeźbie, która zdobi plac przed Urzędem Miasta Zgierza.

Do JEŻA dołączony zostanie specjalny, imienny certyfikat autentyczności. Jeż jest bezcenny i unikatowy, ale złoto i jego wykonanie ma wartość ok. 4 800 zł.

ZŁOTYCH SERC JEST WIELE, ALE ZŁOTY JEŻ - TYLKO JEDEN!

Po wygranej aukcji wylicytowaną kwotę wpłacacie na specjalnie wygenerowany numer konta WOŚP, który otrzymacie w mailu z Allegro. Zwycięzca/zwyciężczyni aukcji będzie mieć możliwość uroczystego odbioru ZŁOTEGO JEŻA z rąk Prezydenta Miasta Zgierza podczas spotkania w Zgierzu.

Źródło: www.wosp.miasto.zgierz.pl