Bardzo często mówi się o tym, że biura wirtualne w Warszawie lub w innych miastach czy to w Polsce czy w jakimkolwiek innym kraju na świecie, są dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki, dla freelancerów, a także dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Tymczasem pomysłodawca biur wirtualnych Ralph Gregory zauważył, że jest wielu przedsiębiorców, którzy prowadząc działalność gospodarczą wcale nie potrzebują biura, w którym mogliby spędzać codziennie kilka godzin. Wręcz przeciwnie – nie jest im ono prawie w ogóle potrzebne!

Wirtualne biura w Warszawie – dobre rozwiązanie dla oddziałów firm

Odział Twojej firmy w Warszawie

Biura Warszawa – to kusząca opcja dla wielu firm, które mają swoją siedzibę w innych miastach, np. we Wrocławiu. Warszawa jest rynkiem, na którym wiele przedsiębiorstw może znaleźć swoich klientów – dlaczego zatem z tego nie skorzystać? Otóż wiele firm powstrzymuje się przed otwieraniem oddziałów ze względu na koszty. Biura do wynajęcia w Warszawie w centrum pozwalają na zdobycie prestiżowego adresu, który można wykorzystywać we wszystkich działaniach firmy. W przypadku, kiedy zgłaszają się klienci z konkretnego miasta, w tym przypadku z Warszawy, przedstawiciel firmy może spotkać się z nimi w wynajętym biurze. Jest to bardzo korzystne! Firma korzysta z biura wyłącznie w tedy gdy zachodzi taka potrzeba i płaci też za to, z czego faktycznie korzystała. Korzystne? Oczywiście, że tak!

Na takie posunięcie biznesowe mogą pozwolić sobie nawet bardzo duże firmy, bez względu na branżę. Dobrze przemyślane wynajęcie biura może zapewnić optymalizację kosztów, może też wpłynąć na rozwój firmy i ugruntowanie jej pozycji na rynku krajowym.

Wirtualny adres firmy – dodajmy – prestiżowy adres – można mieć już od kilkudziesięciu złotych za miesiąc! Jeżeli zestawić te koszty z zyskami, zarówno finansowymi jak i wizerunkowymi, bez wątpienia jest to rozwiązanie korzystne. Zatem, jeżeli ktoś mówi, że biura wirtualne są wyłącznie dla osób prowadzących jednoosobową działalność, warto się zastanowić, czy aby na pewno?

Biura do wynajęcia a kontakt z ludźmi z innych branż

Decydując się na pracę z domu czy z własnego biura izolujemy się. Przedsiębiorca związany jest wyłącznie ze sowimi sprawami, spotyka się tylko z klientami i kontrahentami oraz z urzędnikami. Tymczasem korzystając z biur wirtualnych na nowogrodzkiej w Warszawie, można spotkać wielu innych przedsiębiorców zajmujących się najróżniejszymi biznesami. Pozwala to na rozszerzenie swojej siatki kontaktów – zarówno tych zawodowych jak i biznesowych.

Biura do wynajęcia w Warszawie oferują także profesjonalne doradztwo ze strony fachowców różnych branż. Decydując się na prestiżowy wirtualny adres i podpisanie umowy, w ramach wybranego pakietu można korzystać z doradztwa prawnika, informatyka, doradcy finansowego czy księgowych. Dodatkowo oczywiście biuro wirtualne oferuje profesjonalne usługi sekretariatu:

  • odbiór korespondencji – paczek, listów zwykłych i poleconych,

  • informowanie o odbiorze korespondencji,

  • skanowanie dokumentów i przesyłanie ich mailowo,

  • zbiorcze wysyłanie poczty na wskazany adres.

W Polsce biura do wynajęcia cieszą się coraz większa popularnością. Zmienia się podejście do życia i do prowadzenia biznesu. Wiele osób, nie tylko przedsiębiorców rozumie, że niekoniecznie trzeba mieć coś na własność, aby biznes dobrze się rozwijał – wynajmujemy biura, ale też samochody i maszyny. Leasing okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem na oszczędności i rozsądne wydawanie ciężko zarobionych pieniędzy.