Drewno towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Czy to w ogrodzie, na tarasie czy w środku naszego domu jako element wykończenia – drewno posiada bardzo szerokie zastosowanie. Jest to zasługa jego niezwykle ciepłego i uniwersalnego wyglądu, który często wykorzystywany jest jako dopełnienie klasycznych wnętrz, ale również nowoczesnego interior designu.

Jak jednak zadbać o to, aby drewniane powierzchnie przez długi czas zachowały swoje oryginalne właściwości i doskonały wygląd? Z pozoru trudne zadanie wydaje się zdecydowanie prostsze, gdy zaopatrzymy się w najlepsze farby do malowania drewna na zewnątrzŚwietnie chronią strukturę drewna jednocześnie dbając o jego stylowy charakter.

Co daje nam użycie odpowiednich farb zewnętrznych do drewna?

Dobranie farb do drewna na zewnątrz do specyfiki danego wnętrza czy ogrodu może zająć nam znacznie więcej niż przewidywaliśmy. Rozważając zakup farby do malowania drewna powinniśmy kierować się przede wszystkim jej składem chemicznym oraz przeznaczeniem. Farby do drewna zewnętrzne i ich formuła pozwala na użycie produktów nawet w skrajnie niekorzystnych warunkach, gdzie niezakonserwowane drewno byłoby kilkukrotnie bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Produkty do malowania drewna na zewnątrz zdecydowanie redukują ryzyko biodegradacji drewna, której chcemy się ustrzec. Farby do drewna stworzone z myślą o użytku zewnętrznym to w większości produkty do malowania drewna zawierające substancje hydrofobowe. Świetnie odbijają nie tylko wodę, ale także zabezpieczają strukturę drewna przed zabrudzeniami. Ze względu na to, że drewno jest surowcem plastycznym, formuła farby do malowania drewna również powinna adaptować się do jego powierzchni, aby uniknąć dość powszechnego zjawiska tworzenia się pęcherzyków powietrza, a nawet odwarstwiania się farby do drewna i metalu.

Jednak nawet najlepsza farba do drewna nie będzie długotrwała, jeśli drewno nie będzie przygotowane do aplikacji produktu. Przed nałożeniem farby do drewna należy starannie oczyścić jego wierzchnią warstwę z brudu i nierówności. Tak wyszlifowane drewno możemy pokryć dobrą farbą do drewna od znanych producentów farb jak Trikkurila, Jedynka, Beckers do drewna. W ich ofertach znajdziemy również farbę ekologiczną do drewna, która nie uwalnia substancji szkodliwych.

Ochrona drewna na zewnątrz – kilka wskazówek

Farba do drewna wewnętrzne i zewnętrzne – kolory

Jak sprawić, aby z pozoru pospolite i nieciekawe pomieszczenie zamieniło się w niebywale wesołe i atrakcyjne? Wystarczy poszukać wśród kolorowych farb do drewna swojego faworyta. Złota farba do drewna? Ostatni krzyk mody. Elementy dekoracyjne w złotym, szlachetnym odcieniu sprawią, że wnętrze zyska na niepowtarzalności.

Jeśli chcemy pozostać przy znacznie bezpieczniejszej opcji, zarówno biała farba do drewna jak i szara farba do drewna zda egzamin w każdym otoczeniu, niezależnie od aranżacji wnętrza. Biala farba do drewna jak żadna inna doskonale adaptuje się w przestrzeń mieszkalną, dzięki czemu uzyskujemy kameralne i przytulne wnętrze. Efekt ten spotęgujemy, jeśli zdecydujemy się na matowe farby do drewna. Farba do drewna w kolorze matowym nie rzuca się w oczy tak jak farby połyskujące, dzięki czemu farba harmonijnie komponuje się resztą wystroju. Farba do drewna biała doskonale pasuje do odświeżenia płotków czy mebli ogrodowych. Biel nada im nieco delikatnego, lekkiego, może nawet romantycznego charakteru.

Jak zabrać się za renowację drewnianej podłogi? W sklepach znajdziemy farby do parkietu jak farba biała do drewna, które zapobiegają zbyt szybkiemu zużywaniu się powierzchni drewna. Transparentna farba do drewna uwydatni wszystkie walory drewnianego parkietu, włącznie z kolorem i teksturą.