Czym kierować się przy zakupie opon rolniczych?

Zastanawiając się nad zakupem nowych kół rolniczych powinniśmy zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami, które pozwolą obniżyć wydatek oraz zapewnić sobie oszczędności w perspektywie długoterminowej. Dobrym rozwiązaniem może być większy jednorazowy wydatek na opony i felgi bliźniacze, które zaoferują większą efektywność pracy przez wiele lat. Przy zakupie kół rolniczych nie warto się spieszyć. Wszakże pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą.

Nowe czy używane koła rolnicze?

W przypadku felg spokojnie możemy sobie pozwolić na zakup części używanych. Oczywiście warto kupować je z zaufanych źródeł, tak, aby istniała możliwość dokładnego sprawdzenia felg przed zakupem. W przypadku używanych opon warto zachować większą ostrożność. Pamiętajmy, że oznaczenie opony dot pozwala ustalić jej rok produkcji, co jest bardzo istotną kwestią. Należy także uwzględnić stopień zużycia bieżnika. Trzeba jednak otwarcie przyznać, że w wielu przypadkach, warto zapłacić więcej za nowe opony, które posłużą nam przez znacznie dłuższy okres czasu.

Wysoka jakość to absolutny priorytet

Wybierając koła rolnicze nie powinniśmy nadmiernie oszczędzać. Takie działanie może doprowadzić do kupna niskobudżetowych opon i felg, które wytrzymają kilka sezonów i wymuszą na nas kolejny zakup. Tanie koła nie zaoferują także efektywnej pracy w polu i wygenerują znacznie większe koszty eksploatacyjne. To kolejny argument, który przemawia na korzyść droższych kół odznaczających się najwyższą jakością. Także przy zakupie nowych opon należy sprawdzić rok produkcji na oponie, ponieważ możemy trafić na produkt, który od kilkunastu miesięcy spoczywa na hali wystawowej.

Koła rolnicze to inwestycja na długie lata. Od ich jakości zależy efektywność i komfort pracy. A zatem, warto zapłacić więcej, ponieważ w wielu sytuacjach taka inwestycja zwyczajnie zwróci się w trakcie eksploatacji. Podobną zasadą powinniśmy się kierować, gdy kupujemy opony dostawcze przeznaczone do transportu ciężkich ładunków w trudnych warunkach.

Czy warto postawić na koła bliźniacze?

Ciekawym rozwiązaniem mogą być także opony i felgi bliźniacze. Takie koła montuje się na oś w niedużym odstępie od kół macierzystych. Musimy zaakceptować znacznie większy jednorazowy wydatek przy zakupie, ale z drugiej strony, przez wiele lat możemy cieszyć się szybszą i bardziej ekonomiczną pracą. Przy dużej eksploatacji ciągnika rolniczego, nawet w przeciągu dwóch sezonów możemy z nawiązką odzyskać pieniądze wydane na koła bliźniacze. Niższe zużycie paliwa, mniejszy stopień ubijania gleby, większy obszar obrobiony w tym samym czasie. To główne zalety rozwiązania stosowanego przez coraz większą grupę rolników.

Zakup kół rolniczych przez Internet

Czy zakupu kół rolniczych warto dokonać przez Internet? Jak najbardziej! W sklepach online możemy zwykle liczyć na niższe ceny oraz szerszy asortyment, dzięki czemu, bez trudu wybierzemy koła idealnie pasujące do naszej maszyny rolniczej. Przed zakupem warto spisać wszystkie oznaczenia ze starych kół, aby wiedzieć, jakie koła są dedykowane do naszego urządzenia. Pamiętajmy, że o nowe opony trzeba dbać i pamiętać o prawidłowej eksploatacji. Tutaj kluczowym czynnikiem jest kontrola prawidłowego ciśnienia. W ten sposób wydłużamy żywotność zakupionych kół i obniżamy niezbędne koszty w perspektywie wieloletniej.