Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół Nr 1 im. J. S. Cezaka w Zgierzu zwolnili się z teorii i przeszli do działania, organizując cykl warsztatów kulinarnych pod hasłem „Zdrowo na wesoło”.

Zostały one przygotowane w ramach udziału w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Realizacji ambitnego zadania podjęła się sześcioosobowa grupa inicjatywna i cztery osoby wspierające. Twórcy projektu „Zdrowo na wesoło” przekazują zainteresowanym uczniom „Cezaka” oraz innych szkół, a także nauczycielom, podstawową wiedzę z zakresu prawidłowego odżywiania. Prezentacja prozdrowotnych informacji jest poparta propozycją przygotowania zbilansowanych posiłków.

- Właściwie skomponowana dieta pozwala zapobiegać otyłości i innym chorobom. Pokazujemy, jak zastąpić fast foody smacznymi i zdrowymi potrawami – wyjaśnia jedna z uczestniczek projektu, Aleksandra – Udział w naszych zajęciach jest dobrowolny, są one adresowane do osób od 13 roku życia.

Cykliczne warsztaty ruszyły w „Cezaku” z początkiem lutego, a zakończą się w marcu.

Biorąc udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii” młodzież szkół ponadpodstawowych oraz studenci zyskują wsparcie mentora w tworzeniu własnych projektów społecznych. Otrzymują wskazówki potrzebne do wykonania zaplanowanego przez siebie zadania. Zdobytą w ten sposób wiedzę, wykorzystują w praktyce, nawiązując partnerstwa, ucząc się pracy w zespole, tworząc harmonogram i budżet.

Każdy, kto zrealizuje swój projekt do końca marca, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania. Dla najlepszych projektów w Polsce, wyłonionych przez kapitułę złożoną z przedstawicieli biznesu, mediów i organizacji społecznych, przewidziano nagrody i status Złotych Wilków.


Artykuły promocyjne