Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zgierz

Modne ubrania męskie - w tych kreacjach zawsze będziesz wyglądać świetnie

Wiosna to czas, w którym można pokusić się o nieco lżejszą odzież, a ta najczęściej daje nam więcej pola do popisu. Po długich zimowych miesiącach, które obfitowały w grube kurtki, czapki i buty, panowie chcą wyglądać lekko, modnie i gustownie. Jak zatem dobrać odzież męską na wiosnę, aby wyglądać dobrze?

Wszystko zależy od gabarytów

Większość sklepów odzieżowych z męskimi ubraniami do niedawna dominowała w rozmiary przeznaczone dla osób średniego wzrostu. Wysocy panowie często borykają się z brakiem możliwości doboru spodni, a jeżeli trafią się odpowiednio długie modele, to są o wiele za szerokie. Od pewnego czasu trend ten się zmienia i można znaleźć odzież przeznaczoną dla wysokich i szczupłych osób. Niestety, nadal nie jest to tak szeroki wybór, jak w przypadku średniego wzrostu. 

Moda męska ma to do siebie, że nie zmienia się z sezonu na sezon. Dla jednych jest to wadą, dla innych zaś zaletą. Należy pamiętać, że w przypadku panów klasyka to „pewniak”. Męskie ubranie powinno być zatem dopasowane do postury ciała, ale nie powinno do niego ściśle przylegać. Kilka lat temu dominowały tzw. rurki, później joggery, natomiast obecnie dobrze odbierane są spodnie lekko zwężane ku dołowi, ale nie tak obcisłe jak rurki. O dobieraniu odpowiednich elementów garderoby do figury i okoliczności możecie przeczytać w artykule na stronie TVS.pl.

Najlepiej sprawdzają się kolory takie jak czerń, granat i beż, ponieważ pasują do każdej odzieży na górną część ciała, bez względu na jej kolor. Jeżeli chodzi o górę, to coraz bardziej modne stają się nieco luźniejsze fasony, a to ukłon w stronę lat 90. To już pewne: moda na retro wróciła! Nie dotyczy to oczywiście tych bardziej oficjalnych fasonów. Garnitury i koszule nadal pozostają dopasowane, ale nie powinny być zbyt obcisłe. 

Ciuchy męskie - kurtki

W przypadku kurtek na wiosnę należy pamiętać o tym, aby były one lekkie, ale zachowujące właściwości termiczne. Modne i bardzo popularne są kurtki przejściowe tzw. bomber ze ściągaczami na dole - są lekkie i wygodne. Występują niemal w każdym wariancie - w sklepach z modą męską możemy znaleźć kurtki bomber pikowane, materiałowe i skórzane. Na bardziej oficjalne okazje dobrze jest dobrać płaszcz lub jesionkę męską w kolorze czerni, lub granatu, ewentualnie grafitowej szarości. Modne ostatnio stały się również płaszcze w kolorze karmelu, popularnie określane jako odcień ”camelowy” - wielbłądzi. Dobrze prezentują się zestawy jasnych płaszczy z ciemnymi golfami i spodniami. Dobrą propozycją na wiosnę są również kurtki jeansowe. 

Co z butami?

Buty na wiosnę powinny być lekkie, ale nie siatkowe, ponieważ zmienna pogoda może płatać figle. Dobrze zatem kupić sneakersy lub trampki, ale nie materiałowe, tylko np. skórzane. Podczas zakupu obuwia przez internet warto upewnić się, czy istnieje możliwość zwrotu w przypadku niepasującego rozmiaru. W zestawieniu nieco węższych spodni można pokusić się o dobór półbutów ponad kostkę z zamszu czy skóry. 

Dobierając obuwie sportowe, warto zwrócić uwagę na lekkość i przewiewność obuwia. Niestety, od pewnego czasu zauważalny jest trend, w którym popularne adidasy są grube, ciężkie i sztywne. Owszem, wyglądają one dynamicznie i sportowo, ale są bardzo niewygodne. Czasem pantofle wykonane z dobrego materiału okazują się wygodniejsze. Nie należy zatem kupować wiosennego obuwia tylko “oczami” i pozorami wysokiego gatunku, tylko po uprzednim dokładnym przymierzeniu i wypróbowaniu. 

Podsumowując, panowie, którzy nie są skłonni do śledzenia najnowszych trendów modowych, powinni wybierać klasykę - dzięki temu będą mogli mieć pewność, że ich męskie ubranie wygląda dobrze. Ci, którzy podążają za modą, na pewno zauważyli rozpowszechnienie się trendu athleisure, w którym odzież na siłownię zagościła na ulicach. Odpowiednio dobierając ubiór (np. łącząc odzież treningową i elegancką), mogą sprawić, że nawet w ubraniach sportowych będą prezentować się świetnie.