nowy budynek mieszkalny MPGM

Dogodna lokalizacja, sklepy, przedszkola, szkoły oraz dobrze rozwinięta komunikacja miejska, a przy tym cicha i spokojna okolica! Przy ulicy Rembowskiego 14 powstanie blok, który będzie posiadał cztery kondygnacje i trzydzieści jeden mieszkań o powierzchni od 30 do 60 metrów kwadratowych. Cena za metr będzie wynosiła 6600 złotych.

Rozpoczął się nabór do programu "Moje M - krok po kroku"

Oferta skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych kupnem lokalu w systemie ratalnym.

- Spółka MPGM pozyskuje kredyt inwestycyjny na realizację tego działania, potencjalni odbiorcy wpłacają 30% wartości mieszkania i spłacają w przeciągu 15 lat resztę zobowiązania’ - wyjaśnia prezes spółki Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Marzena Chudobińska

Spłata raty uzależniona będzie od wielkości mieszkania. W pierwszej kolejności do programu będą mogły zgłaszać się osoby już korzystające z zasobu komunalnego i regularnie opłacają czynsz, ewentualnie oczekujące na mieszkanie komunalne.

Więcej mieszkań komunalnych w Zgierzu

W ostatnich latach znacząco zwiększyła się pula mieszkań komunalnych. Wybudowano miejskie bloki przy ul. Rembowskiego, Długiej, Chemików, Staffa 26a, za kilka tygodni do bloku tuż obok (26b) klucze otrzymają kolejni lokatorzy.

- Te inwestycje, jak i kolejna przy ulicy Rembowskiego 14, znacząco poprawiają warunki lokalowe w Zgierzu. Obecnie jesteśmy na etapie uzgodnień dotyczących budowy kolejnych budynków przy ulicy Boya-Żeleńskiego. A jak wielokrotnie podkreślałem - wspomaganie budownictwa wielorodzinnego oraz rozwój budownictwa komunalnego to jeden z moich priorytetów - mówi Prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski.

Według założeń pierwsi lokatorzy zamieszkają przy ul. ks. Sz. Rembowskiego 14 w drugiej połowie 2024 roku. Nabór wniosków rozpoczyna się 16 września i potrwa do 30 października 2022 r.

Szczegółowe informacje znajdują się a stronie www.mpgm.pl.